Zavrieť

Porady

Prikázanie vyšetrovania PZ do iného kraja

Dobrý deň,
rada by som sa informovala (nakoľko neverím justícii a hlavne vyš.PZ) ...atd. (jeho nadriadeným orgánom) AKO a KDE napísať ani neviem čo - aby moje trestné oznámenie spolu so zaujatosťou ktorú som vyšetrovateľovi PZ následne poslala - BOLO PRELOŽENÉ a skúmané v inom kraji ???

Každá rada pomôže, vopred dakujem.

p.s.: Bolo mi povedané, že na Inšpekciu MV SR - avšak celú stránku som si dôkladne prečítala, je tam úrad kontroly vyšetrovateľov PZ a ich nadriadených - no iba ak mám podozrenie že páchajú oni samy tr.činnosť...a to je niečo úplne iné. :/

PROSIM VAS-vie mi tu niekto adekvátne poradiť ??? dakujem
Naposledy upravil Magda36 : 10.12.15 at 12:49 Dôvod: doplnenie
4 komentárov     zbaliť
misoft Možno bolo preložené preto, lebo skutok sa (možno) stal v tom kraji, kde to preložili, prípadne páchateľ má tam pobyt a pod. Preto to spadá pod ten KR PZ.
Magda36 NIE NIE *misoft*...práveže to nepreložili. A ja potrebujem - ABY TO CELE BOLO preložené do iného kraja, rozumieš ?
Napríklad z OR PZ Sp.Nová Ves - kamsi na stredné slovensko... NO NEVIEM KE O TO MAM POZIADAT :/
misoft O postupe vyšetrovania je oboznámovaný prokurátor. Takže musíš podať podnet/žiadosť prokuratúre, aby sa prípadom zaoberala iná úradovňa PZ v inom okrese/kraji. Ale na toto musíš mať pádne dôvody! Vyjadrenie "neverím policajtom u nás" - to neobstojí. Dôvod na preloženie vyšetrovania do iného okresu/kraja môže byť i ten, že v tomto prípade sa tam vyskytli prepojenia osôb s prostredia polície daného miesta s podozrivým - teda podozrenie so zaujatosti.
Melany54 skúsala si pisat priamo PODNET na GP ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prikázanie vyšetrovania PZ do iného kraja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.