Zavrieť

Porady

Predaj sro a povinnosti účtovníčky

Dobrý deň, môj klient sa rozhodol predať firmu, vlastne dnes mi oznámil, že ju už predal a ja netuším, aké povinnosti mi z toho vyplývajú??Mám normálne spraviť uzávierku na konci roka, alebo v deň predaja? A čo účtovníctvo? PRedpokladám, že ho treba odovzdať novému "majiteľovi"? Má prosím niekto skúsenosti s predajom firmy? Ďakujem
JankaO Čo to je predaj firmy? Predal ako spoločník svoj obchodný podiel? Alebo predal podnik, t. j. hmotný, nehmotný majetok a osobné zložky podnikania a ostal spoločníkom spoločnosti len so základným imaním??? Menil sa aj konateľ???
zuzka406 Predal celú firmu kompletne, takže už v nej vôbec nefiguruje ako konateľ ani ako spoločník.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Predpokladam, ze zmluvu o poskytovani uctovnych sluzieb mas s sro a nie so spolocnikom, takze zmena spolocnika vasu zmluvu nerusi. Skontaktuj sa so sucasnym konatelom a bud pokracujte v povodnej zmluve alebo sa dohodnite na zmene, pripadne vypovedi.
    zuzka406 To znamená, že ja pokračujem vo vedení účtovníctva v podstate "ako by sa nič nestalo",hej? To zanmená do marca uzávierku, podávanie dph, atď.? Takkže žiadne špeciálne povinnosti v účtovaní mi nevyplývajú??

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    tak musis respektovat zmluvu o vedeni uctovnictva ak ste spolu podpisali... je to inak velmi nepekne od povodneho majitela, ze to ti nedal vediet... drzim ti palce..ak by sa novy konatel vobec neozyval písala by som doporucene listy s vyzvou na prevzatie uctovnej dokumentacie...

    Predaj sro a povinnosti účtovníčky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.