Zavrieť

Porady

Príplatok pri práci v noci

Manžel pracuje momentálne iba v noci - je platený podľa toho koľko kusov vyrobí - nemá žiadnu hodinovú mzdu. Na internete som našla iba príplatok pri práci v noci k hodinovej mzde. Má vôbec nárok na tento príplatok? Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Platí § 123
    Mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu
    (1) Zamestnancovi patrí za nočnú prácu popri dosiahnutej mzde za každú hodinu nočnej práce mzdové zvýhodnenie najmenej 20 % minimálnej mzdy v eurách za hodinu podľa osobitného predpisu.

    (2) S vedúcim zamestnancom možno v pracovnej zmluve dohodnúť mzdu už s prihliadnutím na prípadnú nočnú prácu. Mzdové zvýhodnenie v takom prípade vedúcemu zamestnancovi nepatrí.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 123
    Mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu
    (1) Zamestnancovi patrí za nočnú prácu popri dosiahnutej mzde za každú hodinu nočnej práce mzdové zvýhodnenie najmenej 20 % minimálnej mzdy v eurách za hodinu podľa osobitného predpisu.

    Sumu minimálnej mzdy na príslušný rok ustanovuje vláda nariadením. Pre rok 2015 ustanovila vláda nariadením minimálnu mzdu v eurách na hodinu sumou 2,184 eura; za nočnú prácu patrí od 1. januára 2015 zamestnancovi mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 0,4368 eura za hodinu.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja by som ešte doplnila ... že ak by sa jednalo o nejakú Dohodu - tak platí
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311#f5824173
    nie všetky §§ sa na ne vzťahujú (nenapísala si, že či ide o riadny PP)
    Tweety no vidíš, a to ma ani nenapadlo, že to nemusí byť na PP
    Katy a R keď píše, že "pracuje" - tak aj ja predpokladám, že ide o PP - to som len také upozornennie - že keby náhodou brigáda - tak že "ništ"

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ak manžel pracuje na úkolovú mzdu, tak v kolektívnej zmluve, alebo vo vnútornom predpise by malo byť definované, mzdové zvýhodnenie pri práci v noci.
    Manžel nech preštuduje kolektívnu zmluvu, alebo vnútorný predpis vo firme, kde pracuje.

    Príplatok pri práci v noci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.