Zavrieť

Porady

Predaj podielových listov družstva

Dobrý deň,

kedže dobre radíte, chválil som a aj ľudom, ktorý nepoužívajú internet.
Cezomňa žiadajú radu

Pán ich zdedil po mame. Predtým jeho mama dostávala ,,dividenty,, obilie al. polovicu ošípanej. Teraz ich má 5 rokov vo svojom vlastníctve a nedostal nič.

Váš názor , skúsenosť.
Oplatí sa podielové listy predať? Dostávate takéto barter dividendy?

Podotýkam , že družstvo je prosperujúce.

Ďakujeme za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Bol ten pán na poľn.družstve s dedičským oprávnením? Tam sa malo prepísať dedičstvo na syna /pána/. Mala byť podpísaná nájomná zmluva, na základe ktorej by aj on dostával zbožie, peniaze alebo polovicu ošípanej.

    Dedičské aktíva tvoria veci práva a iné majetkové hodnoty, ktoré patrili
    v okamihu smrti poručiteľovi, jeho smrťou nezanikli a prechádzajú na dedičov.
    Patria sem predovšetkým:
    a)hnuteľné i nehnuteľné veci vo vlastníctve poručiteľa (napr. všetky druhy
    stavieb, pozemky, predmety tvoriace súčasť alebo príslušenstvo stavieb
    alebo pozemkov, peniaze v hotovosti, veci osobnej potreby, dopravné
    prostriedky, bytové zariadenia, umelecké predmety,knižnica, šperky
    a pod.), ostatné vecné práva (napr. práva a povinnosti z vecných
    bremien), práva a iné majetkové hodnoty a pohľadávky a dlhy poručiteľa.
    Dedenie vlastníckeho práva zakotvuje Ústava SR v čl. 20. Nadobudnutie
    vlastníckeho práva dedením je upravené aj v Občianskom zákonníku v §
    132 ods. 1 .
    mufol Pán bol na družstve s dedičským pojednávaním (má aj podu) dostáva len nájomné za podu . V dedičskom pojednávaní su spomenuté aj podiely, vraj mu ponúkali , hodnotu 15% z toho čo bola uvedená v dedičskom pojednávaní. Tie výhody - polovicu ošípanej a podobne mu neponukli .
    ďakujem za radu
    terezamaria Cena poľnohospodárskej pôdy sa stanovuje podľa účelu:

    na kúpu a predaj,
    na určenie výšky nájomného,
    na zistenie vymeriavacieho základu dane,
    na účely zabezpečenia hypotekárnych úverov,
    na účely stanovenia súdnych poplatkov alebo provízií realitných kancelárií za sprostredkovateľské služby pri manipulácii s nehnuteľnosťami
    pre potreby pozemkových úprav
    na stanovenie ceny pôdy na účely vyvlastnenia.
    Podiely nemusia byť len za pôdu, môžu byť za odpracované roky v poľn.družstve alebo za vnesený živý/zvieratá/ a mŕtvy/stroje/ inventár. V ich evidencii musí byť všetko uvedené a pán má právo tú evidenciu na meno svojho neb.otca vidieť.Možno postupovali podľa evidencie, ťažko povedať, keď nevidíme.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pozri si stanovy družstva. Niektoré benefity dostávajú len členovia družstva. Pri dedení sa v družstve (okrem bytového) členstvo nemusí dediť.
    Moja mama tiež mala rôzne také výhody, my ale nie. Nakoniec sme podiely predali, pretože v družstve už jedna rodina mala veľkú väčšinu a naše podiely boli malé, takže sme žiadne rozhodovanie nemohli ovplyvniť.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Družstvá zvyknú mať viac kategórií členov. Viac by sa ti dalo poradiť len keby som videl stanovy družstva, ich posledné účtovné závierky a zápisnice z členských schôdzí.
    mufol su voľne dostupené stanovy? musia ich dať k nahliadnutiu alebo stiahnutiu stanovy a účtovné závierky ? Je potrebné byť na schodi?
    ďakujem

    Predaj podielových listov družstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.