Zavrieť

Porady

je zakazane použitie zábavnej pyrotechniky okrem silvestra?

moj sused každy den vystreluje 10-12 petard a to už mesiac v kuse . viete poradit čo s tym možem robit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pozri si VZN vasho sta. Mnoho miest ma zakaz pouzivat pyrotechniku v obytnych zonach.
    Ak nemate zakaz,skus dat pisomny navrh na vas mestsky urad. Na tie zvuky zle reaguju aj ludia a pre zvierata je to tiez nebezpecne.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    58/2014 Z. z. Zákon o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii

    § 53
    Používanie pyrotechnických výrobkov
    (2) Obec môže z dôvodu ochrany verejného poriadku všeobecne záväzným nariadením obmedziť alebo zakázať používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2, F3, P1 a T1 na území obce alebo v jej častiach.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    No ja neviem.....Ale ak som dobre pochopil, tak :


    Mesto nemôže regulovať používanie pyrotechniky, primátor žiada zmenu legislatívy

    Prijatím nového zákona o výbušninách stratili mestá a obce od júna minulého roka kompetencie všeobecne záväzným nariadením obmedziť alebo zakázať používanie pyrotechnických výrobkov na svojich územiach. Podľa primátora Jozefa Božika je súčasná právna norma nedostačujúca, čo potvrdzujú i pribúdajúce sťažnosti občanov na obťažujúce používanie pyrotechniky v meste. Z tohto sa rozhodol iniciovať zmenu zákona a so svojou požiadavkou sa v liste obrátil na predsedu parlamentu Petra Pellegriniho, ako aj na predsedu Výboru NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj Igora Chomu i ministra hospodárstva Pavla Pavlisa.

    Plné znenie listu:
    http://www.partizanske.sk/?id_menu=0...6__id_ci=63272

    -------------------------------------------------------

    Tu snáď pomôže § 127 zákona č. 40/1964 Zb., OZ.
    Uvedené ustanovenie upravuje povinnosť vlastníkovi veci zdržať sa všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného, alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv, hovoríme tu o obťažovaní iného a vážnom ohrozovaní výkonu práv iného. Obťažovanie iného nesmie presiahnuť mieru primeranú pomerom.
    Vlastník veci nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami.
    avalik 2.12.2015 bol zakon novelizovany, plati tak ako som cítovala.
    buchač Hm...vedel som, že niečo existuje, len ma furt hádzalo na ten neplatný zákon.
    Práve Prievidza (ak si dobre pamätám) bola nedávno spomenutá v TV Novinách ohľadom tohoto zákazu, kde ako prvé mesto zakázalo používanie pyrotechniky.

    Lenže na druhej strane...ak obec/mesto,kde denco býva, nemá príslušné opatrenie zapracované v VZN, tak smola.
    Vtedy asi len ten OZ...


    ...alebo susedovi trochu "spríjemniť" život...

    je zakazane použitie zábavnej pyrotechniky okrem silvestra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.