Zavrieť

Porady

Zrážka zo mzdy za využitie priepustky-paragrafu u lekára.

Je možne aby firma za použitie priepustky u lekára mi strhla z platu 25eur.? Uzná mi priepustku, aj mi ten deň zaplati priemerkou, ale zároveň mi zrazi z platu 25eur. Vraj to sú ich stanovy, aby si pracovníci nečerpali priepustku, ale aby si nadrobili dopredu na pracovné voľná. Podla mňa je to porušenie zákona. Za odpoveď ďakujm.
veronikasad zrážka z platu = krátenie prémii alebo odmien ?
avalik Ako je tych - 25 eur uvedenych na vyplatnej paske?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je to mozne, ak ma zamestnavatel motivacnu, pritomnostnu premiu a v pravidlach, ze sa vyplaca len v mesiaci, bez cerpania PN a paragtafov.
    Poznam dost najma vyrobnych podnikov, kde takato motivacna pritomnostna premia existuje.
    Kedze premie nie su narokovatelna cast mzdy, nejde o porusenie ZP. Je to standardny nastroj motivacie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ale za jeden § 25 eur??
    Elizabeth1111 áno, za každy použitý paragraf 25e. Smutné.
    ivka70 U nas je to premia, ktoru dostanes, ak nemas ziadny paragraf alebo PN. Cize staci jeden a nedostanes ju, ale mozes mat 5 v mesiaci + PN a stale nedostanes len tu jednu premiu.
    Predpokladam, ze je to rovnako aj u Elizabeth.
    Preto u nas, ked uz niekto musi k lekarovi, vybavi v tom istom mesiaci aj prehliadky u zubara, gynekologa a pod. Aby prisiel o premiu len raz
    ivka70 U nas je to 65 eur - co je naozaj slusna motivacia necerpat, kym nemusis a radsej si ne 2 hodiny zobrat nahradne volno.
      zbaliť

    Zrážka zo mzdy za využitie priepustky-paragrafu u lekára.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.