Zavrieť

Porady

Môže invalid 70% postihnutia pracovať bez odobratia plnej invalidity?

Anketa: Môže byť 70% dôchodca ešte potrebný?

Počet hlasujúcich
2. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Štát by sa sám mal postarať o takú možnosť

    1 50.00%
  • Nemal by brániť takýmto ľuďom zamestnať sa,bez následkov

    1 50.00%
  • Mal by sa na nich vykašlať,nech sedia doma

    0 0%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Môže invalid 70% postihnutia pracovať na zmluvu na skrátenú prac.dobu v chránenej dielni,bez postihnutia odobrania plnej invalidity?

Mám možnosť sa zamestnať na skrátenú prac. dobu so 70% postihnutím,bez toho,aby mi odobrali invalidný dôchodok? Ide o prácu na parkovisku cca 2h.Ide o hrubé upratanie parkoviska a kontrola automatického zariadenia,platobnej stanice a rámp.Je od majiteľa ponuka,akoby chránenej dielne pre postihnutých. Ako mám postupovať,mám sa prihlásiť na úrade práce a ako ďalej postupovať,keď je to možné,aby som nestratil 70% postihnutie.Nakoľko moja diagnóza je F33-1 stredne ťažká,až ťažká depresia,som ambulantne liečený psychiatrom a lekárka mi hovorila,že bola by to pre mňa výborná duševná a pracovná terapia,stretávate ľudí,máte možnosť komunikácie s nimi.Mohli by ste mi poradiť? Ďakujem pekne. METTALL
Naposledy upravil ivka70 : 12.12.15 at 14:19
5 komentárov     zbaliť
alaya1 Ty mas na depresiu 70% ? Na tuto Dg nemozes mat 70% invaliditu. Musis mat aj pridruzene Dg. Tazky stupen depresie je 60% a ludia s tymto stupnom nie su schopni pracovat ani na skrateny uvazok a ani sa im to neodporuca ked su v terapii. Pripadne to mas vybavene, lebo legalne tazko tie percenta. Nieco tu nesedi.
Katy a R predsa nepotrebujeme presné info o zdravotnom stave - dokonca zo zadania ani nie je jasné, či ide o % zdr. postihnutia, alebo o % zníženia schopnosti pracovať. Ale ak si nájde zamestnávateľa - čo ho zamestná a sám cíti sa na to - treba využiť (nič mu nebráni) ... možno sa aj zdravotný stav zlepší .... ???
alaya1 ludia v tazkom stupni depresie nie su schopni pracovat, su na ID, ci DPN,preto moja pripomienka v vyske invalidity, nakolko nepise o TZP, boji sa o peniaze. Anketa je velmi zvlastne formulovana, no, myslim si o tom svoje....mam mnoho pacientov, kde aj s tazkou depresiou a pridruzenymi Dg vymozu jedine max.50%. A tento pan nebol ani hositalizacne lieceny. .Myslim, ze vie, co obnasa DG- tazka depresia, preto sa obava, ze ak zacne pracovat, budu uvazovat o znizeni %, co je aj mozne.
METTALL Máš úplnú pravdu Katy a R,neviem pre koho by som sa mal zmieňovať o ďalších diagnózach,ktoré mi prekážajú vykonávať prácu na 100%,hýbať sa môžem,hoci pomaly a takúto prácu poznám,aspoň počítačovým zariadeniam a stretnutia s ľuďmi,pri slušnom chovaní,mi pomáha aspoň trochu zabúdať na ťažkosti.Ďakujem Ti pekne výstižné zhodnotenie mojej situácie. Prajem Ti všetko naj..!!!
alaya1 ak chces pracovat v CHD tak tam musis uvadzat, ake Dg mas, takze to vobec nie je jedno, ked si tu uviedol jednu a k nej 70% postihnutie!.Pri psychozach sa skuma, ci je clovek schopny vykonavat pracu v CHD!:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    pri invalidnom dôchodku nie je práca obmedzená. Ani zárobok. Je to len na tebe.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    METTALL ďakujem,len neviem postup,ako to má zrealizovať,mám sa prihlásiť na ÚP a zamestnávateľ si ma má vyžiadať?
    marekpm Áno, potrebuješ byť prihlásený na UPSVAR minimálne jeden mesiac, aby mohol zamestnávateľ na teba dostať príspevok ostatné ohľadom nástupu a pracovnej zmluvy, by mal zariadiť zamestnávateľ podľa podmienok UPSVAR
    METTALL Vďaka Marek!
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Nie si nijako obmedzený na zárobku,môžeš pracovať toľko,koľko vládzeš a koľko ti zamestnávateľ umožní.
    Ak máš ponuku na zamestnanie,tak ti netreba nič iné,iba podpísať zmluvu so zamestnávateľom a dať mu potvrdenie o poberaní ID,suma ID ho nemusí zaujímať,ani nie si povinný mu oznamovať,aký máš dôchodok.
    kopretinka a neužitočné je za čo?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si dostal ponuku práce a ty sa cítiš, že to zvládneš - tak to jednoducho využi. (nie každý má takéto šťastie)
    Čo všetko ti bude treba doložiť - to ti povie (upresní) zamestnávateľ - napr doklad o vzdelaní, OP, preukaz ŤZP ...... a iné?
    len - že načo taká anketa ? vari ti niekto bráni zamestnať sa?

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    "bola by to pre mňa výborná duševná a pracovná terapia" ... určite môžeš, nakoľko ti to odporúča aj lekár

    Môže invalid 70% postihnutia pracovať bez odobratia plnej invalidity?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.