Zavrieť

Porady

Všetky atribúty používania firemného auta na súkr. účely.

Dobrý deň, na úvod pre takých buzerantov, že som to tu už bolo 100 x , nevyhľadával som na Porade a pod:

Našiel som viacero tém na Porade, nebudem tu vešať všetky linky, ale aj mimo Porady, napr. http://www.etrend.sk/podnikanie/pouz...mne-ucely.html

Všade sa rieši, ako zdaňovať nepeňažný príjem, prípadne či spisovať so zamestnancom dohodu, ale nikde nikto nepíše, ako to súvisí s účtovaním nákladov na palivo, s tými rôznymi režimami ktoré má legálne firma na výber (Kniha jázd versus 80% paušál). Teda vlastne píše sa v http://daneapravo.sk/pouzivanie-sluz...y-v-roku-2015/ - pozrite dole posledný odesk - Limitácia výšky daňových výdavkov, ale vôbec tomu nerozlumiem, mám obavy, že tam ide o chybu textu.

Chcem sa teda opýtať, podľa vášho názoru, je v poriadku, ak zamestnancovi poskytneme MV aj na súkromné účely, on si bude kupovať palivo, my nakúpime palivo v rozsahu zodpovedajúcom jeho služobným cestám a toto palivo (iba palivo, nakúpené firmou) sa bude dávať do účtovníctva na 80% - a nebude sa viesť Kinha jázd?

Zdaňovanie nepeňažného príjmu za auto je samozrejmosťou, to teraz neriešim.

Diky,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    misomisoChcem sa teda opýtať, podľa vášho názoru, je v poriadku, ak zamestnancovi poskytneme MV aj na súkromné účely, on si bude kupovať palivo, my nakúpime palivo v rozsahu zodpovedajúcom jeho služobným cestám a toto palivo (iba palivo, nakúpené firmou) sa bude dávať do účtovníctva na 80% - a nebude sa viesť Kinha jázd?

    Áno, ak firma nebude viesť knihu jázd, môže si do daňovo uznaných nákladov dávať tzv. paušál 80 %. Viď § 19 Zákona o DzP.
    odst.2.
    ,l) výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky
    3. vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne,
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misomiso Diky. Ja som sa pytal preto, ze uctovnici vravia, ze aj ked sa dava 80% paliva do nakladov, celkove mnozstvo nakupeneho paliva musi aspon sediet so stavom tachometra na zaciatku roka a na konci. V tomto pripade to sediet nebude.
    Tweety ten stav tachometra musí byť
    misomiso No čiže autom sa najazdí ročne povedzme 20.000 km, ale bločky za palivo budú zodpovedať iba povedzme 4.000 km. Z týchto bločkov sa uplatní 80%. To bude O.K.?
      zbaliť

    Všetky atribúty používania firemného auta na súkr. účely.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.