Zavrieť

Porady

drobny lezuci hmyz v byte

V rodinnom dome v izbach sa nam vyskytli leezuci chrobaci velkostou mravca.ked to zabijem nezanecha to ziadnu krv nic a smrdi ako ,,neviem naftalin?,,.Lezie to po posteli perine zemi stene proste v sade to najdem je to hrozne neprijemne ,dnes som striekala s biolitom a nic vecer sa objavili na novo.sme zufali ,co s tym ako ich znicit,cim sa do izieb dostali? co to je ?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Maria Kumancikova Uz sme prisli na to ,je to ,, POTEMNIK SKLADOVY
    ,, len nikde som sa nedocitala ci je nebezpecny pre cloveka,kedze som ho nasla aj na posteli

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    asi ste ho doniesli s nejakými potravinami

    Potemník skladový – Tribolium confusum
    hmyz
    Chrobák veľký 2,6-5 mm. Štít má mierne vyklenuté strany a na krovkách sú bodkované ryhy s pozdĺžnym rebrovaním. Larva býva nažltla, pretiahnutá s dĺžkou 6 mm, na konci s dvoma špicatými hrdzavo hnedými rožkami. Vývoj trvá 83 dní pri 18 °C. Počet generácií za jeden rok sú 2, v teplých prevádzkach až 4. Vyskytuje sa hlavne v múke, zásobníkoch, silách, strojoch, chuchvalcoch organického prachu, škodí v štádiu larvy aj dospelca. Patrí medzi najzávažnejších škodcov skladovaných potravinárskych produktov.

    drobny lezuci hmyz v byte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.