Zavrieť

Porady

Ako vytvoriť faktúru pri prijatí zálohy za ubytovanie a nasledne ako to spracovať vo VRP

Podnikam v oblasti cestvoného ruchu. Na silvestra si objednali ubytovanie hostia a prijal som zálohu avšak neviem ako teraz to vyfakturovať(som živnostník). Normalne vyhotoviť faktúru na celú čiastku s tým že mi poslali vlastne už 50% ako zálohu a 50% doplatia v hotovosti čo potom budem musieť vo virtualnej registračnej pokladnici zaevidovať tých zvyšných 50%. Avšak ked som si to pozeral tak vo virtualnej pokladnici to je pomerne komplikovane riešené klasicky ked mi platia v hotovosti hostia tak zvolim iba uhrada faktúry ale v prípade prijatia zálohy musim vytvoriť nový tovar a potom zvoliť prijata zaloha a vybrať tovar z ponuky? Logicky mi z toho vyplýva ze by som potom zvolil prijata zaloha a vlozil tam tých zvyšných 50% ale ako to spárujem s faktúrou ktorá bude na 100% sumy? Som z toho jelen vdaka za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako vytvoriť faktúru pri prijatí zálohy za ubytovanie a nasledne ako to spracovať vo VRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.