Zavrieť

Porady

Stavebné konanie - parcela v extraviláne

Kúpil som stavebny pozemok, na ktorom chcem stavat. Parcela je registra C, no je v extravilane obce. Prave sa v tej obci schvaluje novy uzemny plan, no firma, ktorá ho robí mi oznamila, ze pozemok nie je v nom zahrnuty a ze pozemok nie je urceny na stavbu, teda aspon zatial. Bolo mi povedale ze starosta obce mi da suhlas az po schvaleni uzemneho planu, comu nerozumie, kedze moj pozemok nebude v nom zahrnuty. Schvali mi to potom stavebny urad ak moj pozemok nebude zahrnuty v UP ale budem mat nejaky suhlas starostu? Nerozumiem sa tymto veciam, neviem ci starosta ma taku moc to schvalit alebo nie. Neviem ako to funguje, viete mi niekto prosim pozadit ako postupovat? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    1. Pripomienky k UPD treba dať v prvom rade písomne. Musia sa s nimi v štádiu spracovania UPD zaoberať.

    2. Treba sledovať verejné prerokovanie a možnosť uplatnenia námietok. V tomto štádiu uplatnené námietky majú za následok, že ich musia s Vami prerokovať osobne a písomne k nim zaujať stanovisko.

    Aspoň tak k UPD.

    K tej stavbe. Je úplne jedno či je to podľa katastra intravilán alebo extravilán. Dôležitý je status podľa UPD. To čo "bolo povedané" je blbosť.


    Miloš Mičega - CIMOM TN
    Treba požiadať starostu o zmenu územného plánu, ktorý schvaľuje obecné zastupiteľstvo

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Starosta nie je človek, ktorý rozhoduje o stavebnom povolení. Ak raz dané územie nebude určené na individuálnu výstavbu, stav. úrad by nemal povoliť stavbu.

    Ale nevieme, aké vzťahy sú medzi starostom a stav. úradom, aké silné slovo má starosta a pod. Rátaj skôr s tým, že ti stavbu nepovolia.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Treba zistiť v akom štádiu je schvaľovanie územného plánu.
    Či už bol zverejnený na pripomienkovanie na úradnej tabuli. Ak nie ,je potrebné si pripraviť dobré pripomienkovanie - ak sú v blízkosti vybudované inžinierske siete, nebude to veľký problém. Treba dať pozor na lehoty. Je dobré,ak sa spojí viac vlastníkov susedných pozemkov a všetci pripomienkujú územný plán.
    Ak máš kontakt na spracovateľskú firmu, zistí, či sa v predmetnej lokalite nepočíta s iným zámerom obce, ktorý by zmaril plány výstavby rodinných domov.

    Stavebné konanie - parcela v extraviláne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.