Zavrieť

Porady

Prečo nemám v osobnom účte zaznamenané mzdové body počas invalidity?

Dobrý deň
Invalidna som bola od decembra 2008 do 2014. Prvé dva roky som nepracovala, potom som príležitostne v ďaľších rokoch nejaké mesiace pracovala. Požiadala som Soc. poisťovňu o svoj individuálny účet, aby som videla, aké osobné mzdové body som mala. Na výpise mám len mzdové body strašne nízke) zo zárobkovej činnosti. Za invaliditu nie. Myslela som, že počas poberania invalidného dôchodku sa ráta mzdový bod 0,3, prípadne , ak človek pracuje, ešte sa priráta mzd. bod zo zamestnania. To, žeby som bola invalidná, tam nemám nijak vyznačené.
Za prvé dva roky tam mám ešte napísané : Sociálna poisťovňa vo svojom informačnom systéme za vybraný rok neeviduje žiadne údaje súvisiace s výkonom sociálneho poistenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa zákona ti osobný mzdový bod 0,3 patrí, aj sociálka to tak počíta. Ale asi sa to nepíše do individuálneho účtu až pri výpočte. Nemám skúsenosť, možno ti odpovedia tí, ktorí ju majú.

    Ale môžeš tam poslať mail, alebo zavolať, oni ti odpovedia.
    tf 0800 123 123
    podatelna@socpoist.sk dochodky@socpoist.sk
    zuzana pet Ďakujem. Tak som im napísala.

    Prečo nemám v osobnom účte zaznamenané mzdové body počas invalidity?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.