Zavrieť

Porady

RescueDisk10 Kaspersky

Pri spustení PC sa mi občas objaví zelené okno sa daným nápisom. S W10 ani s Kasperskym nič nemám!
Ako sa toho svinstva môžem zbaviť? Google veľmi nepomohol. A ja neviem nič nájsť. C disk, register a inštalované programy - nič.

Žiaden uninstaller nepomôže. Nie je to totiž v zozname nainštalovaných programov.
Adresáre a registre som prešiel ako som už písal predtým.

On sa totiž spúšťa ešte pred samotným OS! Skúsim ten Malwarebytes
Pár vecí mi tam našiel. Ale či aj toto, to neviem.
Naposledy upravil sthruska : 19.12.15 at 14:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Muselo sa ti to tam (asi nedopatrením) nejako dostať, ak si niečo inštalovať, sťahoval. Kasperski to síce nie je vírus, ani malware, ale tento program sa však chová ako malware.
    Skús Malwarebytes. Ak nenájde, prehľadaj všetko v štruktúre PC (adresáre, podadresáre, registre, msconfig, pri spustení) a všetko, kde sa nachádza RescueDisk10Kasperski, alebo len reťazec kasperski - vyhoď, vymaž. Predtým - pre istotu, zálohuj svoje dáta.

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    Stiahni si program revouninstaller, nainštaluj do PC a cezeň program RescueDisk 10 Kaspersky korektne a úplne odinštaluješ, vrátane vyčistenia registrov a všetkých zvyškov po ňom.
    vlado 33 Pokiaľ ho revouninstaller bude vidieť, ale nemusí.
    misoft Asi nebude viditeľný.... vraj sa spustí pred nábehom OS, teda v OS ani nie je.... potvora, aby nebol v boote!

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Pohľadaj si na stránke kaspersky http://support.eset.sk/kb146/?locale=sk_SK , spusť odinštaláciu. Ja som sa nevedel zbaviť zbytkov Nortona, cez odinštalačku sa mi to podarilo.
    sthruska Malwarebytes ani Eset nepomohli. Eset ponúkol akurát Malwarebytes. Ten kaspersky rescuedisk nie je ani v zozname anitivírov. Idem na stránku kaspersky.
    sthruska Na stránke https://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk je uvedené:
    Kaspersky Rescue Disk is a free tool for disinfecting computers from malware which does not allow the operating system to start
    Takže sa na to vykašlem. Toto mi nemôže vadiť. Ja som si myslel, že to je nástroj na vytvorenie záchranného disku. A ten nepotrebujem.

    RescueDisk10 Kaspersky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.