Zavrieť

Porady

Bonsai Carmona Retusa - neznáme ochorenie

Dobrý deň,
hľadala som už aj po internete rôzne choroby, myslela som, že sa jedná o puklice, ale začal veľmi mokvať. Mám od toho mokvania lepkavý stôl, ma polepkané aj lístky a na kmeni nejaké výrostky. Pridávam fotky na upresnenie, neviem to správne opísať, je lepšie vidieť. Prosím o radu, že o aké ochorenie sa môže jednať a ako proti nemu bojovať. Ďakujem.
DSC02035.JPG  
DSC02034.JPG  
DSC02036.JPG  
DSC02038.JPG  
DSC02037.JPG  

1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiez som najskor myslela, ze puklice,ale pises, ze nie.
    Neviem, co to moze byt,ale predpokladam, ze nejaky skodca, co vyciciava rastlinu a tym jej skodi.
    Skusila by som tie vyrastky rucne odstranit a nasledne by som postupovala,ako pri osetreni proti pukliciam, ved ti tiez vyciciavaju rastlinky.

    Na vaticku lieh a dokladne vyumyvat stonky a listy.Opakovat castejsie
    A vyskusaj aj Rock efekt, je to prirodny prostriedok proti savim skodcom a voskam. Okrem toho dodava aj potrebne ziviny,ked rastlinku celu postriekas. Tiez opakuj viackrat

    http://www.domovazahrada.sk/nas-dom/...k-efect-100-ml

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Jedná sa žiaľ bohu naozaj o puklice. Veď tie hrbolky sú práve tie puklice a pod škrupinkou vajíčka. Je veľmi ťaýké sa ich zbaviť. Sú všade aj v substráte - pôde. Treba odstrániť aj samotné puklice hrbolčeky všetko ošetriť, vymeniť pôdu, opláchnuť ju aj s koreňov. Samotné mokvanie je len dôsledok puklíc, ktoré cicajú a tiež vylučujú a škodcovia tiež musia veľa vylučovať a to je to lepkavé...
    Držím palce, bez chémie nie je ľahké sa puklíc zbaviť. Väčšina ľudí končí tak, že rastlinu proste zlikvidujú...

    Bonsai Carmona Retusa - neznáme ochorenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.