Zavrieť

Porady

dan z predaja bytu prenos hypoteky

zdravim,v septembri sme predali byt,bola to prenos hypoteky na druhy vacsi byt ktorz sme kupili z predajnej ceny plus doplatok.platime dan z predaja bytu aj tak?rozdiel bol 3000e kedze som prerobil byt sam bez uctenky,a v osobnom vlastnictve sme mali byt 2roky.dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Hypoteka nema s danou z prijmu z predaja nehnutelnosti nic spolocne. Rozhodujuca je nadobudacia cena a cena, za ktoru si byt predal.
    Kedze si ho vlastnil menej ako 5 rokov, si povinny podat danove priznanie a ak si predal drahsie a nevydokladujes naklady, zaplatit dan z rozdielu cien.
    kristoph niekde som cital ze ak v roku predaja bytu hned aj kupim byt a drahsi aky prijem som mal z predaja tam tiez podavam danove priznanie a v tom pripade neplatim dan lebo som v minuse,za 36 som predal stary a za 42 kupil novy byt
    ivka70 Tak to niekde najdi, ale neviem o tom, ze by to malo oporu v zakone.

    dan z predaja bytu prenos hypoteky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.