Zavrieť

Porady

SZČO + prenos a uplatnenie nákladov do ďaľšieho roka

Som 1.rok, od marca 2015 SZČO a mám veľké náklady, ktoré vysoko presahujú môj príjem.
Môžem si preniesť a uplatniť tak zvyšok nákladov aj v druhom zúčtovacom roku ?
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Uctujes jednoduchom alebo pdvojnom ucovnictve? Dan.priznanie si budes robit sam?
BorisInak9 ja nie.
bude to spracovavat uctovnik /-cka
BorisInak9 Tu este budem hladat, zrejme teraz v januari
veronikasad To je trochu neskoro, ak si nakupoval majetok v obst.cene vyssej ako 1700€ mozes byt prekvapeny vysledkom zakladu dane
BorisInak9 ...a uctujem jednoducho.

...cize veronika, ked su naklady vyssie ako 15´000 a prijem za tento rok do 2000, bude to robit problem ?

---

Skor by som chcel ale najskor vediet ci je alebo nieje mozne preniest straty ktore mam za tento rok.
Inak to budem este riesit a nenecham to prepadnut statu.
Dáša_ nájdi dobrú účtovníčku a nechaj to riešiť ju. Bez toho, aby sme presne vedeli, aké sú to náklady, ťažko radiť.
BorisInak9 ok. dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ak si ich nezaplatil, tak áno. Respektíve, ak sa jedná o investičný majetok, tak tiež - ten sa rozpúšťa do nákladov postupne. A ešte je tu možnosť v budúcnosti odpočítavať stratu dosiahnutú tento rok
    BorisInak9 čiže pri nákupe strojov, tovaru potrebného pre podnikanie, tvorba eshopu, nakup survín a tak ďalej.

    toto všetko mozem uplatnit.

    SZČO + prenos a uplatnenie nákladov do ďaľšieho roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.