Zavrieť

Porady

TPP, skrateny praca každú nedelu 8 hodín

V prípade TPP, ktorý je uzatvorený tak, že zamestnanec pracuje každú nedeľu 8 hodín, vzniká v tomto prípade nadčas ?
Neviem presne zadefinovať otázku ale má na mysli, ak by pracoval každý piatok odrobil by za rok iný počet hodín ako každú nedeľu, mám sledovať takýmto spôsobom fond pracovného času?
Ďakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pracovny pomer je ustanoveny na kratsi pracovny cas - 8 hodin tyzdenne ... a je jedno ci si ho odpracuje v piatok alebo v nedelu... nadcas by vznikol ak by odpracoval za tyzden viac ako 8 hodin.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sarlotka dakujem ostala som totiz v pomykove, lebo ak by robil v piatok 8 hodin tak by mal iny pocet odpracovanych hodin za rok ako ked robi v nedelu..
    veronikasad Robi iba v nedelu?
    Sarlotka ano, on ma este pracovny uvazok od pon - piatku v inej firme a do tejto firmy bude chodit vzdy v nedelu na 8 hodin...
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ide i pracovny pomer na kratsi pracovny cas (8 hod.tyzdenne) s nerovnomerne rozvrhnutym prac.casom. Treba spravne nastavit prac.kalendar, v mesacnych vykazoch budes uvadzat plny pocet kal.dni v mesiaci
    Naposledy upravil veronikasad : 26.12.15 at 14:11
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sarlotka dakujem Veronika, mne nie je jasne nesledovne:
    zoberme napr. december skrateny uvazok na 8 hodin /tyzden, v zmluve ma uvedené
    1. bude pracovat v nedelu od 10 - 18:30 s narokom na pol hodinovu prestavku v decembri by odpracoval 4*8=32 hod.

    2. ak by mal v zmluve ze robi kazdy utorokv case od 10 - 18.30
    5*8=40 hodín

    je to takto v poriadku.. neviem ako mam pri takomto uvazku sledovat fond pracovneho casu...

    Ďakujem za trpezlivost so mnou.
    ivka70 Dolezity je tyzdenny pracovny cas definovany v zmluve, ten je 8 hodin a pracuje v nedelu.
    Je to v poriadku, PP kedy by pracoval v piatok by bol iny PP, neporovnavaj. Je to zbytocne.
    Sarlotka super dakujem
      zbaliť

    TPP, skrateny praca každú nedelu 8 hodín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.