Zavrieť

Porady

Množenie viniča odrezkami

Ahojte,chcem sa niečo dozvedieť o množení viniča odrezkami--Veltlínske zelené , zlepšováky,tipy a spôsob. Ďakujem
buchač Hm...

1. CHCEM - čo ja (kuwa) všetko chcem...
Pieskové hodinky s vodotryskom ani nie, tie mi minule poslali z Číny.

2. Veď si hľadaj...na Google je toho do aleluja...
Nemusíš práve dnes, po tej Silvestrovskej oslave, veď hlava Ťa ešte asi aj bolí...do jari času dosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je teraz online duves

    Niekto duves
    Tieto kultivary sa inak robia. Podpník je americky vinič a na ňom je naštepeny veltlinske zelene. V 19 storočí boli europske vinohrady zdecimovane fyloxerou ( http://www.agroserver.sk/news/fyloxe...venske-vinice/ ) a postupne sa prešlo na tento sposob. Americky vinič je totiž rezistetntý voči fyloxére. Ak však nejdeš zakladať vinohrad s niekolko stovkami pnikov, kludne to vyskušaj.
    Naposledy upravil duves : 01.01.16 at 14:16

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    jeden zo 16.1. - Peničkova metoda /je tam foto/
    -----Stále som hľadal spôsob, vďaka ktorému by pri minimálnej starostlivosti bola úspešnosť 100%. Možno práve spôsob, ktorý vám chcem predstaviť, takýto je. Od zasadenia odrezku až po dobu jedného mesiaca netreba ani polievať, ani vodu vymieňať, len hotovú prekorenenú sadenicu vybrať a zasadiť do kvalitného substrátu. Skúšal som...
    http://www.zahrada.cz/forum/reva-vin...tranka_oblast=

    neskúšal som
    "Také je možno nařezat řízky asi 6 cm dlouhé, jen s jedním pupenem, zasadíme šikmo do květníků s písčitým substrátem a necháme zakořenit ve skleníku, ale ne při příliš vysokých teplotách - max.15 - 18° C - řízky by sice vyrašily, ale nezakořenily. Na jaře zasuneme k řízkovancům hůlky, květníky zapustíme na záhony a výhony vyvyzujeme k hůlkám. Do podzimu jsou schopné výsadby."
    Naposledy upravil viktorviktor : 16.01.16 at 14:14

    Množenie viniča odrezkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.