Zavrieť

Porady

Ako zadávať dátumy vo výkazoch na SP, ZP, DU, keď výplat. termín cez víkend/sviatok?

Výplatný termín je stanovený napr. 10teho v mesiaci. Mzdu si ale robím cez víkend, zadávam aj výkazy, aj úhrady. je jasné, že to zbehne z účtu v najbližší pracovný deň. Aké dátumy mám uvádzať vo výkazoch v kolonke deň výplaty? napr. dnes=sviatok 1.1.2016 chcem všetko spracovať, nahodiť, odoslať z účtu. Vopred srdečne ďakujem za odpovede, možno dnes tiež niekto pracuje a želám všetkým pevné zdravie a nech Vám každému rok 2016 prinesie, po čom túžite.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    - ak je stanovený výplatný termín na 10-teho v mesiaci, tak aj keď tento dátum padne na víkend, uvádzaš vo výkazoch dátum 10.1.2016.
    - ak to spracuješ a odošleš dnes, to na veci nič nemení.
    - aj dátum spracovania môžeš uviesť dnešný

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja by som dala 2.1.2016...upresňujem
    Vo výkazoch presne tak ako uvádza Renča - podľa dátumu výplatného termínu.
    V praxi vyplatný deň je kvôli odvodom 30.deň, aj v PZ majú zam-ci uvedené, že výplatu dostanú do konca nasledujúceho mesiaca.
    A čo Prehľad na DÚ - tam by som dala podľa zadania zrazené preddavky 1.1. alebo 2.1. a deň úhrady dane 2.1.
    Ja v Prehľade dávam deň spracovania miezd, ktorý je odlišný od výplatného termínu. Je to zle?
    Naposledy upravil KEJKA : 01.01.16 at 17:40
    Pepa Nie 2.1. - uvádza sa deň určený na výplatu príjmov. Renča má pravdu.

    Ako zadávať dátumy vo výkazoch na SP, ZP, DU, keď výplat. termín cez víkend/sviatok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.