Zavrieť

Porady

Ako číslovať (nečíslovať) faktúry v novom roku?

Zdravím!

V roku 2015 som začal podnikať a zvolil som si číslovanie faktúr na 1CCC5, pričom CCC bolo číslo faktúry a prvé číslo bolo 001. Hneď moja prvá otázka je, či bolo takéto číslovanie správne.

No a teraz prichádza problém, pretože potrebujem začať vystavovať faktúry za rok 2016.

1. Môžem nastaviť číslovanie na 1CCC6?
2. Môžem pokračovať v číslach faktúr, teda napríklad ak posledná faktúra za rok 2015 bola 222 (12225), smiem prvú faktúru za rok 2016 očíslovať 12236?
3. Čo robiť s faktúrami, ktoré boli vystavené v roku 2015, ale nakoľko ešte čakajú na zaplatenie, tovar nebol vyexpedovaný a stane sa tak až v roku 2016? Nič?

Ďakujem za odpovede a pomoc a prajem všetkým šťastný a úspešný nový rok!

Som živnostník, nie som platiteľ DPH, vediem evidenciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Cislovanie faktur je cisto tvoje rozhodnutie.
    Ak bude kazda faktura mat jednoznacne cislo, mozes pouzit ktorukolvek s tebou definovanych cisel faktur.

    zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

    zolik2001
    Mne sa zda taketo cislovanie dost zvlastne az chaoticke, osobne som sa s tym este nestretol. Ale pokial vam vyhovuje, je to iba moj postreh.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Zvyčajne sa nový rok začína číslom 1.
    Stačilo 5001, teraz 6001.
    Faktúry za rok 2015 založ, nerobíš s nimi nič. Do príjmu v daňovom priznaní za rok 2015 ti idú úhrady do 31.12.2015. Terajšie platby "starých" faktúr pôjdu do DP 2016 atď.
    Naposledy upravil kukučka : 06.01.16 at 15:31

    Ako číslovať (nečíslovať) faktúry v novom roku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.