Zavrieť

Porady

Kolko vam uctuju za 1kwh a musite mat vlastny merak?

Chcem sa opytat kolko vam uctuju za 1kwh ked ste u niekoho v podnajme a potom ci musim mat vlastny merak na dielnu alebo ho ma zaobstarat ten co mi fakturuje spotrebu elektrickej energie.Ide o to ze som zistil ze na jeden merak co je od elektrarni su napojene 3 odberne miesta v 2 je merak ktory si najomnici daly sami a v jednej neni ktoru mam ja a doteraz to bolo tak ze z toho hlavneho sa odpocitala spotreba tych 2 miest a vysla spotreba moja...tak mi bolo povedane ze to tak je ale som zistil ze tam je viacej veci napojenych este male garaze potom jedna dalsia hala a tiez nemaju meraky...a uz sa mi dlsie zdalo ze mam velku spotrebu elektrickej energie lebo za 5mes mi dosla faktura za cca 380e z cenou 0.25e za 1kwh ktoru som nezaplatil lebo je to tak vsetko poprepajane divne a predtym jasne tiez som mal vysie odbery ked to porovnam z inym miestom kde som mal prevadzku a kde mi uctovaly priamo elektrarne...tam som sa pohyboval od 60 do 130kwh/mesiac.Takze ide o to ci prenajimatel musi dokazat ze som tolko kwh spotreboval kolko fakturuje kedze nemam merak a si myslim ze on by mal dat elektromer kedze nieco fakturuje spotrebu elektrickej energie ci sa mylim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Fakturuje vám rozúčtovanú (rozpočítanú) spotrebu. Ak nesúhlasíte z rozučtovanou výškou , je potrebné zriadiť si podružné meranie , samozrejme na vlastné náklady.
    ALE najprv zaplatiť DLH , ináč vás určite odpoja od elektriny . Ciachovaný elektromer stojí cca 100€ .

    A porovnávať výšku spotreby podľa predchádzajúceho miesta,"priestoru" s terajším je nereálne . Stačí ,že sú použité iné a iný počet svietidiel, alebo sa používa ohrievač a sú iné tepelné straty a je hotovo.
    Forreet Ale ked mi nieco fakturuje tak by mal vediet na zaklade coho preco 380kwh a nie 230 napr...a v minulom priestore som mal to iste svetla moc neriesim ci su 4 alebo 6 tam to je zanedbatelne ked mi za mesiac vyfakturuje 480kwh a predtym som sa pohyboval od 60-170 dnes som pozeral faktury...proste ked fakturuje tak musi na zaklade nejakych hodnot ktore som ja spotreboval a ide skor o to ze mi bolo povedane ze som ja sam bez hodiny tak logicky ked sa odpoocitaju tie podruzne merace tak zvysok je moj...ale jak som na to dosieo neni to pravda v dalsich 2 objektou a aj 2 garazach niesu tiez hodiny a je to jedna vetva
    Peggynka 03.01.16 08:29 odstránil(a) z Porady

    Kolko vam uctuju za 1kwh a musite mat vlastny merak?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.