Zavrieť

Porady

Danové priznanie- práca v Rakusku

Pracujem v Rakusku ako opatrovatelka. Mám príjem len tam, z príjmu platím odvody zdravotne a socialne. Ako mám vyplnit danove tu na Slovensku. Co si môžem odrátat. Príjem mám 22.000 a odvody okolo 2200. Viete mi poradit?
Naposledy upravil veronika 2012 : 06.01.16 at 11:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Ako už poradila Mila123, daj si urobiť DP niekomu, kto tomu rozumie. Upresni, či máš rakúsku alebo slovenskú živnosť. 40 % výdavky si môžeš uplatniť a k tomu aj sumu skutočne zaplatených odvodov.
    Ak máš rakúsku živnosť, daň sa SK nebudeš platiť, príjmy sa v DP vyjmú. Ale v takom prípade budeš musieť podať DP aj v Rakúsku, kde aj odvedieš daň.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    jeso, mzdarka renca, Jarka 1, arizona, Anik, Mila123
    6
    veronika 2012 Ano mám v Rakusku zivnosť tu mam podať DP B nakolko si tu vybavujem uver .
    Mila123 áno

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    DP odporúčam dať spracovať profesionálnej firme / účtovníčke, aby si nemala chybné DP
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronika 2012 Chcela som vedieť ci mám nárok na vydavky 40%
    ivka70 mas zivnost? rakusku?
    hanelie áno na SK si uplatníš 40% výdavky ( k príjmom si musíš pripočítať cestovné, ktoré dostávaš od rodiny zaplatené a tiež tzv. Sachbezug - 6,54 x počet dní v službe ( to je tzv stravná a ubytovacia jednotka )
    v Rakúsku je odpočet - 12% a pre Steuerbasis - 13%
    suma nad 11000 sa zdaňuje 25 % -
      zbaliť

    xeva je offline (nepripojený) xeva

    xeva
    Určite by som, vzhľadom na príjem, daňové priznanie bude treba podať aj v Rakúsku, zvážila uplatnenie priamych výdavkov - paušál 12% a Gewinnfreibetrag 13% znamená daň cca 982 EUR a značný doplatok poistenia za rok 2015 - 2200 EUR poistenia uvedenému príjmu nezodpovedá. V DP na SK potom príjmy budú vyňaté, podmienka je ale zdanenie v Rakúsku.

    Danové priznanie- práca v Rakusku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.