Zavrieť

Porady

Môže firma predať "poistenie" na vlastné produkty?

Zdravím poradovníci,
Sme malá firma predávajúca elektoriniku. Môžeme svojím klientom ponúknuť vlastné "poistenie" na prípadné poškodenie užívateľom? Predstavujem si to ako rozšírenú záruku, avšak nie som si istý, či to nie je zakázané. Za vaše odpovede ďakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ako poistenie asi tazko, na to by ste museli mat licenciu.
    Museli by ste to vymysliet inak.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ArMoR111 A napr. ako "rozšírená záruka" na manuálne poškodenie?
    ivka70 Zaruku dava vyrobca,vy ste predajca. Co urobite, ak vam prinesie zakaznik takto poskodeny vyrobok, kde si tu vasu "zaruku" kupil?
    ArMoR111 Ďakujem za tvoje komentáre :-). Disponujeme aj servisom, väčšina poškodení je ľahko opraviteľná. Realizácia tejto "rozšírenej záruky" nie je problematická, skôr ma zaujímajú zákonné prekážky v predaji tejto služby.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nemôžeš to definovať ako "poistenie" Ako napísala ivka, na to treba mať licenciu poisťovne.

    Môžete to ale nejakým spôsobom definovať v sadzobníku či cenníku opráv, napr.:

    oprava výrobku zakúpeného u vás pri poškodení .... - cena 0 EUR

    a takto to aj prezentovať pri predaji.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Samotné poistenie nie. Ale môžeš to definovať inak, ako komplex vzájomných práv a povinností na báze zmluvnej voľnosti. Aby nešlo o obchádzanie zákona, musí ten komplex oproti tomu čo je povinné a bežné v poistných zmluvách obsahovať ešte nejaký prvom spotrebiteľskej vernosti. Takže vhodne urobenými zmluvnými podmienkami sa to dá riešiť. Docieliš tým rovnaký efekt, len sa to nebude volať poistenie a bude tam trošku uspôsobený rozsah práv a povinností oproti bežnému poisteniu.
    ArMoR111 Ďakujem za konštruktívnu odpoveď, dnes som dospel k rovnakému riešeniu so spolužiakom. Prajem pekný zbytok dňa :-)

    Môže firma predať "poistenie" na vlastné produkty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.