Zavrieť

Porady

Duplikat rodneho listu

Ahojte! Chcem sa len spýtať, ak mi odmietnú vydať na matrike duplikát rodného listu, pretože som stratil ten starý, čo mám robiť?
Naposledy upravil ivka70 : 10.01.16 at 21:44
Katy a R a prečo by ti odmietli ?
ivka70 a ci rodny list chces?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R jáj - to mi nenapadlo, že chce bez zaplatenia poplatku (inak - 5 eur som vlani platila)
    Koco Lukáš Ale robí tam naša rodina a ona nám stratila rodné listy a duplikát nám nechce dať, pretože sa chce dostať takýmto spôsobom k dedičstvu
    buchač Koco Lukáš (Dnes 22:41) Ale robí tam naša rodina a ona nám stratila rodné listy a duplikát nám nechce dať, pretože sa chce dostať takýmto spôsobom k dedičstvu
    =====================
    Mi chceš povedať, že tá rodina nemá nad sebou nadriadeného ?????????

    ....a počkaj, počkaj...tá rodina je kto ?
    Lebo ak má prístup k dokladom, tak má prístup aj do domu (bytu)....či ???
    Koco Lukáš Ak to nechápete, tak ok dík za rady
    Katy a R tak riadne zadaj otázku - lebo takto si môžme myslieť, že si len srandu robíš.
    Koco Lukáš Má prístup, je to moja krstna a keď k nám fraz prišla na návštevu, tak vtedy sa to stratilo
    aj sa priznala ale nemáme dôkaz a pred ostatnými tvrdí niečo úplne iné
    buchač Iná odpoveď na

    "...ak mi odmietnú vydať na matrike duplikát rodného listu, pretože som stratil ten starý, čo mám robiť? "

    Schúľ sa niekde do kúta a poplač si trošku...síce duplikát nedostaneš, ale sa Ti aspoň uľaví...
    Koco Lukáš Fakt pomohlo!
    kukučka To by som chcela vidieť, že mi nedá doklad.Čítaj ešte raz buchača = sťažuj sa šéfovi!!!
    buchač Kukuč...nečíta !

    Pre Boha živého.....

    Šak sa sťažuj, choď za šéfom matriky, za starostom ...krstná-nekrstná...
    Čo si nepochopil ?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Rodicia nech zajdu na matriku.


    Zajdi na matriku (najlepsie v doprovode nezavislej osoby - ak si myslis, ze matrikarka bude postupovat protizakonne), slusne si vyziadaj si duplikaty rodnych listov teba a tvojej rodiny.
    Priprav si 5 eur na kazdy.

    § 18
    (1) Matričný úrad vyhotoví úradný výpis alebo umožní v prítomnosti matrikára nazrieť do matriky a robiť z nej výpisy
    a) osobe, ktorej sa zápis týka, alebo členom jej rodiny,

    (2) Na účely tohto zákona sa za člena rodiny považuje manžel, rodičia, deti, vnuci, súrodenci a ich deti a v prípade preukázania oprávneného záujmu aj iná blízka osoba.12)

    12) § 116 Občianskeho zákonníka.

    Matrikarka je zamestnanec obce, ak odmietne vykonat ukon, ktory patri do jej kompetencie, podaj staznost jej zamestnavatelovi - obec.
    Naposledy upravil avalik : 11.01.16 at 00:28
    Koco Lukáš Ďakujem veľmi pekne

    Duplikat rodneho listu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.