Zavrieť

Porady

Účtovanie daňovej licencie a jej zúčtovanie z min. rokom

Chcem sa Vás spýtať ohľadom účtovania licencie. Spol. v roku mala platiť daň 200 eur, avšak DL je 480 €
Čiže zaúčtovala 480,00 591/341
úhrada 480 341/221

v roku dosiahla vysší zisk a teda daň čini 800 €, učtujem teda sumu 800 alebo len (rozdiel) 520 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Zákon o dani z príjmov
    § 46b
    Daňová licencia právnickej osoby
    (5) Kladný rozdiel medzi daňovou licenciou a daňou vypočítanou v daňovom priznaní je možné započítať na daňovú povinnosť pred uplatnením preddavkov na daň (§ 42) najviac v troch bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích obdobiach, nasledujúcich po zdaňovacom období, za ktoré bola daňová licencia zaplatená, a to len na tú časť daňovej povinnosti, ktorá prevyšuje sumu daňovej licencie.
    Vyplníš tabuľku K v DP, rozpočítaš..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinetto Mne sa skôr jednalo o zaúčtovanie, lebo podľa tohto je mi jasne ze v DP to uvediem, ale nie je mi jasne (a ani v met. pokynoch DU som to nenasiel), ci na 591/341 dam plnu dan alebo znizenu. A teda takto sa mi to prenesie do uct. zavierky. Lebo ak dam plnu sumu, t.j. 800 zaplatim iba 520 a teda 280 € mi bude chybat, ak uvediem na 591/341 iba 520 eur sice uctovne mi to sadne no nebude to mat verny obraz o uctovnictve kedze skutocna dan je vyssia.
    Žabinka 591/341 bude 520€ - to je tvoja daňová povinnosť..
    martinetto ďakujem
      zbaliť

    Účtovanie daňovej licencie a jej zúčtovanie z min. rokom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.