Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ mi zaplatil omnoho menej ako mal

Dobrý deň som len študent vysokej školy ktorý si nepodáva daňové priznanie kedže nezarobím viac ako 160 eur mesačne tak to nepodávam a po pravde vôbec sa do toho nevyznám. Ide o to že som pracoval v jednej firme za 2,50 eur na hodinu v čistom. 21 hodín čo vychádza na 52,50 eur cca a prišlo mi na účet 36,84 eur chcel by som teda vedieť či je toto naozaj v poriadku alebo som sa stal len obeťou podvodu. Ďakujem
Naposledy upravil Marcel Balog : 12.01.16 at 15:16
12 komentárov     zbaliť
veronikasad Aku dohodu si mal uzatvorenu? Mal si podpisane vyhlasenie k zdanovaniu prijmov,?
Marcel Balog Dohodu o brigádnickej práci. Zamestnávateľ mi po mesiaci volal že si nebol istý či si podávam daňové priznanie pretože som mu vraj hovoril že chodím brigádovať aj inde tak si zrejme uplatnil zdanenie príjmu. Avšak žiadne zdanenie som nepodpisoval
veronikasad Pozri na vyplatnu pasku. Ak mas strhnutu dan, podaj danive priznanie, aj ked by si ho inak podavat nemusel. Zrazenu dan ti dan.urad vrati. Okrem dane mozes mat stiahnute aj odvody do soc.poistovne ak si odvodovu vynimku pidpisal u ineho zamestnavatela
Marcel Balog Nemám výplatnú pásku len som podpísal dohodu šiel pracovať a peniaze poslali na účet. A odmena bola uvádzaná v čistom
veronikasad Tak si ju vypytaj, z nej zistis vsetky potrebne informacie
Marcel Balog tak dakujem :-) takže ak chcem späť inak povedané peniaze ktoré mi chýbajú musím podať daňové priznanie že?
veronikasad Odmena sa spravidla uvadza v hrubom
Mila123 máš niekde inde ešte príjem na DoBPŠ? a podpísanú výnimku z platenia poistného?
Marcel Balog Nie
avalik Dopln ako mas v dohode uvedenu odmenu - mas tam vyslovne uvedene "v cistom" alebo ako? ... A tiez, ci si podpisal vyhlasenie na uplatnenie nezdanitelnej casti dane
Marcel Balog Máte pravdu je tam 2,50 nieje uvedené či v hrubom čistom teda to bude spravidla v hrubom. A vyhlásenie som nepodpisoval
avalik Tak bud poziadaj posledneho zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovania dane na predpisanom tlacive - tam vyznac, ze si uplatnujes NCZD, alebo si podaj sam danove priznanie na zaklade potvrdeni od vsetkych zamestnavatelov - zaplatenu dan ti vrati bud zamestnavatel alebo dqnovy urad
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podľa týchto údajov to vychádza, že máš odmenu aj zdanenú .
    odmena pri dohode sa bežne uvádza v hrubom (pretože nie každý má rovnaké odvody).
    Ak si zaplatil daň - tak pri takomto príjme treba podať DP - a preplatok dane ti DU vráti
    po doplnení - keďže si nič nepodpisoval - tak máš odmenu určite zdanenú .
    Ak nepodpíšeš vyhlásenie - tak zamestnávateľ MUSÍ zdaniť.
    Naposledy upravil Katy a R : 12.01.16 at 15:28
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marcel Balog Takže ja podávam DP aj vtedy ak nezarobím viac ako spomínaných 160 eur vlastne to bola moja prvá podpísaná brigáda inak nezvyknem nič podpisovať
    Mila123 DP nemusíš, v Tvojom prípade stačí požiadať o RZD
    Katy a R pri takomto príjme (ak iné nemáš) nemusíš povinne podávať DP- ale v tvojom prípade sa oplatí - tú daň budeš mať vrátenú (samozrejme, v DP sa uvádzajú aj iné zdaniteľné príjmy - nevieme z tohto - že čo si vlastne zač?) - alebo požiadaš o RZD.
    Marcel Balog čo je RZD??
    Katy a R ročné zučtovanie dane - to robí len zamestnávateľ - ak ho požiadaš! (ak máš príjem iba zo zamestnania - teda podľa §5) - kuk do zák o DzP
    Mila123 napríklad......

    https://www.podnikajte.sk/dane-a-uct...civ-2015.xhtml
      zbaliť

    Zamestnávateľ mi zaplatil omnoho menej ako mal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.