Zavrieť

Porady

Evidencia na ÚP a OČR na dieťa?

Dobrý deň od 1.1.2014 som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a zároveň prihlásená do dôchodkového poistenia, že sa starám o dieťa do 6 rokov. Mám v takomto prípade na nárok na OČR na dieťa /mám ich 3/? A tak isto mán nárok na PN sama so sebou? Manžel je SZČO mal by on nárok na OČR dieťaťa? Teraz cez vianočné prázdniny som ochorela, brala som antibiotiká a dve deti ochoreli, tiež boli na antibiotikách. Samozrejme že si manžel vzal dovolenku, lebo sme sa nedopátrali, ako by sme to mohli skombinovať a neporušili by sme žiaden zákon. Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
Dáša_ ako si vzal manžel SZČO dovolenku? - to jen tak mmch.

Je manžel nemocensky poistený? Teda platí sociálne odvody?
margaretik áno platí všetky odvody, ktoré musí: sociálka, zdravotná p. - pracuje pre zahraničnú firmu a dovolenku si "vydupali"
margaretik dobre nazvem to tak že kvôli našim chorobám nemohol pracovať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    OCR je nemocenska davka vyplacana z nemocenskeho poistenia a tym nie je dochodkove poistenie.
    SZCO nie je zamestnsnec a teda "dovolenku" mu nema kto urcit a preplatit.
    Ak SZCO je povinne alebo dobrovolne nemocensky poistena a splna podmienky, narok na OCR ma.
    Viac info http://www.socpoist.sk/osetrovne/1294s

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pocas evidencie na urade prace nie si nemoc e nsky poistena. Preto ti nevznikne narok na nemocenske v pripade vlastnej choroby, ani osetrovne v pripade ochorenia dietata.
    Manzel si mohol uplatnit narok na osetrovne na predpisanom tlacive soc.poistovnee.
    margaretik Ďakujem veľmi pekne

    Evidencia na ÚP a OČR na dieťa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.