Zavrieť

Porady

dodatocna legalizacia stavby

na mojom pozemku stoji uz asi 15-20 rokov cierna stavba- garaz. ktorej vlastnik je niekto iny. nema ani stavebne povolenie ani povolenie odomna ze tam garaz moze stat. bola postavena este za socializmu. garaz je postavena asi 50-70cm od plota. otazka znie: keby som garaz odkupil, da sa dodatocne zlegalizovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Ak bola za socializmu, tak má viac ako 26 rokov - to je len na spresnenie.
    Najskôr si treba dohodnúť vlastníctvo a s takým sa uchádzať o dodatočné povolenie stavby podľa par. 88a SZ.
    Vzdialenosť od hranice pozemku by nemala byť problémom, skôr technický stav a spimenuté vlastníctvo.

    Miloš Mičega - CIMOM TN
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sklipo ok, viem ze sa da legalizovat dodatocne cierna stavba. ale ci mi ju zlegalizuju ked nesplna aktualne podmienky stavebneho zakona. v tomto pripade je to vzdialenost stavby od plotu. teraz je myslim minimum 2 metre. garaz ale stoji necely meter od plotu.
    Chobot Ak je to samostatná garáž ako doplnková stavba k hlavnej stavbe, tak tam nie sú minimálne vzdialenosti od hranice pozemku. Ja budem stavať pri dome prístrešok pre náradie (záhradný domček) a na stav. úrade mi povedali, že aby som ho osadil od hranice aspoň 20 cm kvôli prípadnej budúcej údržbe. Nikto mi nekázal, aby bol 2 metre od hranice pozemku.

    Ale snáď nečakáš, že ti tu niekto záväzne povie, či ti to zlegalizujú alebo nie? To ti povedia jedine na stavebnom úrade.
    sklipo Dakujem za odpoved. niekto mi povedal ze mi to nezlegalizuju koli tej vzdialenosti. tak som len chcel vediet ci je to pravda. cakal som nejake skusenosti ako tato tvoja. to mi staci. je to len garaz. okolo 20-25m2 na prazdnom pozemku. dom tam mozno bude stat o par rokov. vdaka.
      zbaliť

    dodatocna legalizacia stavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.