Zavrieť

Porady

požičiavanie peňazí ako nebankový subjekt

chcem sa spýtať či je možné podnikať na živnosť v požičiavaní peňazí za úrok uvádzam príklad "POHOTO......" asik viete o čo ide nechcem robiť reklamu ale v takom smere chem podnikať. Čo tak k tomu je zapotreby ? "okrem peňazí " samozrejme VĎAKA !!
Usporiadat
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Myslím že stačí do ŽL predmet podnikania: Poskytovanie úveru nebankovým spoôsobom alebo nejak podobne - na ŽÚ vedia presne.
0 0
romarico romarico

romarico je offline (nepripojený) romarico

Díky BIAAA musím zistiť či to je tak naozaj či je to voľná živnosť či jako
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Je to voľná živnosť a presné znenie predmetu je: poskytovanie úverov z vlastných zdrojov nebankovým spôsobom
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

A este dobreho pravnika a plechovy zaludok.
0 0
romarico romarico

romarico je offline (nepripojený) romarico

Díky moc za rady no ešte mám mnoho otázok napr. koľko podľa nejakého zákona môžem najviac pýtať percent za určitú dobu ??
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Nesmie to porušovať zásady mravného obchodovania - neviem síce kedy sa to takto klasifikuje ale skús s právnikom alebo si pozri na nete poslednú paľbu tam bol práve nejaký prípad s tým že tá firma porušila zákon práve tým že pýtala vysoký úrok z omeškania (myslím okolo 90%). Alebo sa skús pohrabať v zákone.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Ale pozor, je to veľmi rizikové podnikanie. Spolupracujem s jednou spoločnosťou, ktorá v tejto oblasti podniká a poviem ti, že pohľadávky sú veľmi, veľmi ťažko vymožiteľné.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

romarico
Díky moc za rady no ešte mám mnoho otázok napr. koľko podľa nejakého zákona môžem najviac pýtať percent za určitú dobu ??
No, výška úrokov môže byť rôzna. Poznám prípad kde si občania zobrali úver od nebankového subjektu vo výške 500 000,- Sk (úver sa spravuje len ObCHZ) na 10 rokov, pričom sa dohodli na úrokoch na celý čas splácania v rovnakej výške. K tomu zmluvná pokuta, odplata, prevod vlastníckeho práva atď...atď.
Ak by však boli dohodnuté vyššie úroky,ako pripúšťa obchodný zákonník bolo by to v rozpore so zásadami poctivého obchodného styku. Výkon práva, ktorý je v rozpore so zásadami poctivého obchodného styku, nepožíva právnu ochranu (§ 265 Obchodného zákonníka). Za takýchto okolností možno konštatovať, že v prípade, keď boli úroky dojednané vyššie, než je prípustné, ide zo strany veriteľa o také dojednanie prísľubu plnenia od dlžníka, ktorého hodnota je k hodnote vzájomného plnenia v hrubom nepomere.
Pokiaľ ide o prípady, v ktorých bola uzavretá zmluva o pôžičke s dohodnutými úrokmi podľa ustanovení § 657 a nasl. Občianskeho zákonníka, dojednanie o výške úrokov alebo aj iného plnenia je potrebné posudzovať v spojení s ustanovením § 3 ods. 1 Občianskeho zákonníka, teda z hľadiska, či nie je toto dojednanie v rozpore s dobrými mravmi. V prípade, ak by bolo v rozpore s dobrými mravmi, možno konštatovať, že plnenie, ku ktorému sa dlžník zaviazal by bolo v hrubom nepomere k hodnote plnenia zo strany veriteľa.
Myslím, že na začiatok to chce šikovného právnika, ktorý to všetko dokáže zmluvne perfektne ošetriť.
0 0
romarico romarico

romarico je offline (nepripojený) romarico

no poviem vám že firma ktorá takúto činnosť praktikuje a je veľmi známa berie 84% za rok a to je s dobrými mraumy ? takto prakticky - príkladom bi som to chcel počuť aby každý tomu porozumel.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

romarico
no poviem vám že firma ktorá takúto činnosť praktikuje a je veľmi známa berie 84% za rok a to je s dobrými mraumy ? takto prakticky - príkladom bi som to chcel počuť aby každý tomu porozumel.
A to si aj niekto zoberie od nich úver?

Nevolá sa náhodou Róbert Lakatoš, úžernícka spol. s r.o.??
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Výška úrokov pri nebankových subjektoch je cca 36 -52 % ročne ( pozri ich weby, nie všetky uvádzajú %-á úrokov ). Či je to v súlade s dobrými mravmi, ponechám na úvahe čitateľa.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Musím doplniť je aj firma ktorá má mesačný úrok 6% čo je ročný 72% - osobná skúsenosť, ale už som sa ich zbavila. A inak boli prezentovaní v telke
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Nerozumiem ľuďom, ktorí riskujú strechu nad hlavou za pár korún, na ktoré mohli radšej zobrať spotrebný úver z banky. Bez takéhoto rizika.
0 0
romarico romarico

romarico je offline (nepripojený) romarico

Marianna01
Nerozumiem ľuďom, ktorí riskujú strechu nad hlavou za pár korún, na ktoré mohli radšej zobrať spotrebný úver z banky. Bez takéhoto rizika.


tu nejde o to prečo si to tý ľudia berú ale o to ako to využiť vo svoj prospech.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
romarico
tu nejde o to prečo si to tý ľudia berú ale o to ako to využiť vo svoj prospech.
Myslím, že takýto druh podnikania už ďaleko prekračuje to, čomu hovoríme dobré mravy. Ale na Slovensku vzhľadom na mimoriadnu naivitu ( či hlúposť ) mnohých občanov je aj toto možné.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

A kto si v dnešnej dobe zoberie pôžičku od takej spoločnosti, keď v banke požičajú za 6,90% p.a.?
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Braňo
A kto si v dnešnej dobe zoberie pôžičku od takej spoločnosti, keď v banke požičajú za 6,90% p.a.?
Ukáž mi banku, ktorá ti dá spotrebný úver za 6,90%? Pokiaľ neručíš nehnuteľnosťou. Ja pokiaľ mám informácie, tak sa tie percentá pohybujú od 9% - 13%. Ale rád sa budem mýliť.
Inak plne súhlasím, že v každom prípade by som si požičal z banky, a nie od nejakej úžerníckej spoločnosti.
Naposledy upravil Jozef I : 09.06.06 at 07:08
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Holt ale banka má zvláštne spôsoby a ešte zvláštnejšie kritériá, ako som písala v inej téme: príjem 25000(mzda+prenájom oficálne zdanený, ručenie 2mil. bytom) a o pôžičke môžem aj tak len snívať
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
willma
Holt ale banka má zvláštne spôsoby a ešte zvláštnejšie kritériá, ako som písala v inej téme: príjem 25000(mzda+prenájom oficálne zdanený, ručenie 2mil. bytom) a o pôžičke môžem aj tak len snívať
Prečo by si mala o pôžičke iba snívať???? Z ručením nehnuteľnosťou a z takým príjmom ti požičia každá banka a ešte ťa zaradia do kategórie nerizikového klienta.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Úrokové sadzby:
Úvery z banky 8 - 30 % p.a.
Nákup na splátky 23 - 28 % p.a.
Nebankové subjekty 26 - 452 % p.a.
Záložne cca 150 - 180 % p.a.
Zdroj: Markíza
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať