Zavrieť

Porady

Účtujete neštátne zdravotné zariadenie v PU, ktoré vystavilo faktúru držiteľovi ( sprostredkovateľovi ) lieku za elektronický zber údajov a dostalo peňažný príjem už zdanený ?

FA bola vystavená na brutto sumu podľa pokynov platiteľa peňažného plnenia, ale jej úhrada bola poukázaná v sume zníženej o zrážkovú dan ( § 43 ods. 3 ), ktorú je povinný uhradiť platitel príjmu. Ako správne účtovať v danom prípade - FA ,a prijatú sumu.
FA v brutto sume mám naúčtovanú vo výnosoch a v DP ju vyjmem z r. 100 a dám do r. 240 medzi príjmy oslobodené, ale čo so sumou , ktorá fyzicky prišla ?Ja asi nemôžem účtovať aj o tej výške zrážkovej dane , i ke´d zaúčtovaním celej FA do oslobodených príjmov ju tam vlastne mám ?. FA 260 EUR, uhrada 210,60
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

    Jana_clenka
    Ja účtujem takto:
    VF 311/602 - v sume brutto
    BV 221/311 - úhrada v sume zníženej o zrážkovú daň
    ID 591/311 - v sume zrážkovej dane

    Účtujete neštátne zdravotné zariadenie v PU, ktoré vystavilo faktúru držiteľovi ( sprostredkovateľovi ) lieku za elektronický zber údajov a dostalo peňažný príjem už zdanený ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.