Zavrieť

Porady

Evidovanie došlých faktúr

Ahojte. Mám živnosť a uplatňujem si paušálne výdavky. Chcem sa opýtať či je problém ak nakupujem od dodávateľov tovar/materiál/služby na faktúry ale žiadno ich neevidujem len ich fyzicky odkladám. (pri paušálnych výdavkoch mi stačí evidovať len príjmy a odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne). Ďakujem za radu .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Počas obdobia, v ktorom si podnikateľ uplatňuje výdavky paušálnym spôsobom je podnikateľ povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

    pozri napr. aj tu:
    http://ludskourecou.sk/2014/11/pausa...e-k-nim-viest-
    pocas-roka/
    Gabika92 Ten článok som čítala a keďže tam píšu:
    ,,Zásoby = materiál a tovar; zásoby teda evidujú len paušalisti, ktorí čosi vyrábajú alebo predávajú. SZČO, ktorí toho v zásobách naozaj veľa točia, si skôr uplatňujú reálne výdavky prípadne sú aj platiteľmi DPH, predpokladám teda, že obchodníkov a výrobcov s paušálnymi výdavkami nebude veľa (ide najmä o remeselníkov a umelcov),,
    tak som si nebola istá či to platí aj pre mňa keďže nič nevyrábam ani nepredávam a uplatňujem paušálne výdavky...

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    pri paušálnych výdavkoch NEEVIDUJEŠ výdavky, len odvody do SP a ZP
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabika92 A ako je to so skladom? Nič nepredávam ani nevyrábam len upratujem. Musím ho viesť?
    veronikasad aký máš predmet podnikania ?
    Gabika92 Upratovacie práce.
      zbaliť
    Kabaka123 19.01.16 13:42 odstránil(a) z Porady

    Evidovanie došlých faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.