Zavrieť

Porady

DP pri praci na dohodu o pracovnej činnosti

Chcela by som sa spýtať či budem musieť podávať daňové priznanie keď som evidovaná na urade prace ale počas 7 mesiacov som pracovala na dohodu o pracovnej činnosti. Bolo to iba na pár hodín týždenne a tak som nikdy nemala vyššiu mzdu ako 148€ v hrubom a naďalej som evidovaná na úrade práce. Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Mala si podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov a uplatňovala si si mesačnú nezd.časť základu dane ?
vienny007 jaj to bohužiaľ neviem..niečo som personalistke podpisovala ale neviem čo to bolo :-(
veronikasad Pozri na výplatnej páske či si mala zrazenú daň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemáš povinnosť podať DP. Do výšky príjmov 1901,67 nie je povinnosť podávať DP.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Povinnosť platenia dane z príjmov sa vzťahuje na každého občana, ktorý v zdaňovacom období (v kalendárnom roku) 2015 dosiahne zdaniteľné príjmy (t.j. príjmy, ktoré sú predmetom dane a nie sú od dane oslobodené) vyššie ako 1 901,67 eura.


    Ak si mala z dohody strhnutú nejakú daň, tak sa ti oplatí podať DP, nakoľko sa ti tá daň vráti, ak si nemala strhnutú žiadnu daň, DP do sumy príjmov 1901,67 nepodávaš
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vienny007 mam vo vyplatných páskach okrem poistenia aj riadok: daň preddavková...oplatí sa mi teda podať DP?
    Tweety oplatí
    Anik ak v tom riadku daň preddavková máš sumu vyššiu ako 0 tak sa Ti oplatí podať
    vienny007 mám tam sumu ale nerozumiem prečo z výplantých pások za 7 mesiacov tam mám daň iba v prvých troch. v ostatných 4 mám uvedené že nezdaniteľné položky a suma.
      zbaliť

    DP pri praci na dohodu o pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.