Zavrieť

Porady

nedoplatok poistného

chcel by som sa spýtať na nedoplatok poistného z roku 2007 v sume ktorú mi vyrátali je 3,85eur t.j nedoplatok + nejaké tie prirážky ktoré ľubia dávať sa to vyšplhalo na 12,90 mám to vyplatiť alebo nie je to už 9 rokov a oni si na to teraz spomenú ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Poistného čoho? Pokiaľ je to zo Soc.poisť, alebo Zdrav.poisť., = zaplať! 9 rokov - ešte to nie je premlčané....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter Subika je to zdravotná poisťovňa ale keď hovoríš že 9 rokov je málo tak im tie drobné zaplatím aby mali
    misoft Ja len tak bokom: ony tie oné v ZP..... ešte po 17 rokoch pýtali!!!! Osobná skúsenosť... lebo mali bordel v lajstrách, niečo o tom, že je to premlčané - svet gumička, pre nich v tomto zákony neplatia. Ale mali (v mojom prípade) smolu - ja som lajstrá mal.... vy****val som ich riadne - na pobočke, že i klienti radšej išli inde....
    Peter Subika ja som im platil od roku 2007 do 2013 ktoré my panika na pobočke napísala prišlo mi vyrozumenie a potom som to zaplatil a oni nevedia ani čo som platil kebyže im tam pošlem 5000eur to by bolo v poriadku ale tri eurá im tam budú svietiť furt
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžeš vzniesť námietku premlčania - v roku 2007 to bol 5 rokov na uplatnenie poistného a tri roky na nezaplatené poistné po rozhodnutí o uložení povinnosti zaplatiť poistné.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter Subika ďakujem vyskúšam
    Mária27 Robila som takú námietku v roku 2012 za rok 2005 - ale vtedy zabudli dať do prechodných ustanovení vzťah k rokom pred účinnosťou zákona.

    Teraz pozerám prechodné ustanovenie zákona 580/2004 - v roku 2007 to tam už dali , takže asi ti neuznajú námietku (vyskúšť môžeš ).
    § 32
    (1)
    Na poistné, poplatky z omeškania, poplatky za nesplnenie oznamovacej povinnosti a pokuty, ktoré bol platiteľ povinný uhradiť do účinnosti tohto zákona, sa vzťahuje desaťročná premlčacia lehota takto:
    a)
    na poistné odo dňa splatnosti,
    ...

    Desaťročná lehota bola veľa diskutovaná a kritizovaná - v súčasnosti ju už neuvádzajú ani v prechodných ...
    misoft Toto mu asi neprejde.... ak sa nenovelizoval zákon o zdravotnom poistení (teda sa upravili doby a pod), tak platí toto:
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-580#p32 §32 - a tam je 10 rokov!!!!!
    Mária27 No všimni si, že sú to Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. januára 2010. Zákony pre orgány štátu sa vykladajú trochu inak - muselo to byť v prechodných už vtedy. Ja som zachytila r 2005 do septembra - teda prvýckrát sa podávalo ročné zúčtovanie - na prechodné zabudli. (hocijako nás popletú ...)
      zbaliť

    nedoplatok poistného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.