Zavrieť

Porady

Prechádzam zo SZČO na sro a potrebujem poradiť

Prechádzam zo SZČO na sro a potrebujem poradiť.
Najprv založím sro, až potom budem rušiť SZČO a niesom a ani nebudem platca DPH
1-nemám majetok ako taký, len tovar ako ho najlepšie previesť na sro. darom alebo predajom a ako k tomu potom budem pristupovať co sa týka daní. príjem výdaj.
2- chodil som predávať na akcie a ako SZČO som nemal problém zobrať na pomoc manželku, ako by to bolo teraz. bude v tom hrať rolu ak by bola alebo nebola spoločníčka či ďalšia konateľka
3- Ak budem predávať v obchode stačí aby som bol konateľ, alebo sa musím zamestnať.
4.- predávam aj tovar na komis od nepodnikatelov, ako prevod zmlúv na novu sro.
5- je možne náklady na založenie sro odpísať ako výdaj?
6- som z Dobrej Vody pri Trnave a hľadám účtovnícku alebo účtovníka Ktorý by mi vedel radiť hlavne mailom a casť agendy by som si spracovával sám. Smer PN alebo TT

Vopred ďakujem za každú pomoc.

7. este mám otázku ako z peniazmi Tržbou na účte či v hotovosti. Ako szčo môžem disponovať z peniazmi prakticky ako potrebujem. Ako sa dostať k peniazom z tržby ako sro?
Naposledy upravil jashad : 20.01.16 at 16:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    1. Tovar predaj, SZCO z toho bude mať príjem. Ale kedy ten príjem dosiahne je na tebe
    2. ak manželku zamestnáš = pridáš si réžiu (mzdy, evidencie, odvody ...), ale máš ošetrené výdavky a prípadné kontroly inšpektorátu. Ak ju nezamestnáš, hrozí pokuta z inšpektorátu (v prípade kontroly). Ak bude konateľkou nepoberajúcou príjem, potom to máš bez ďalších nákladov a pokút .... rozhodni sám
    3. Stačí konateľ
    4. Dohoda o ukončení starej zmluvy a uzatvorenie novej resp dohoda o prevod práv a povinností vyplývajúcich zo zmluvy zo starej SZČO na s.r.o.
    5. áno
    6. nie

    Prechádzam zo SZČO na sro a potrebujem poradiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.