Zavrieť

Porady

Nájomná zmluva

ako fo som dala do prenajmu pozemok na dobu určitu ale dotycna osoba neplatý nájm , mozem mu napisat zručenie nájomnej zlmuvy z dovodu neplatenia nájmu a ako by som to mala napisat pomozne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Samozrejme, že môžeš. Veď už v samotnej zmluve si mala mať ošetrený takýto prípad. V každom prípade výpoveď môžeš dať. Ja by som uviedla v liste dve veci:
    1. vyzvala by som na doplatenie nájomného, dala tam presný termín, dokedy má nájomca nájomné doplatiť, inak to môžeš riešiť aj súdnou cestou.
    2. ak k uvedenému dátumu nedoplatí, dávaš mu okamžitú výpoveď s následným zákazom vstupu na pozemok. A potom samozrejme nasleduje súd na vymáhanie nájomného.
    K tomuto všetkému ale budeš potrebovať nájomnú zmluvu a všetko vlastne záleží aj od toho, či vôbec bola spísaná a ak áno, čo v nej vlastne bolo zakotvené.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    stanka613
    ako fo som dala do prenajmu pozemok na dobu určitu ale dotycna osoba neplatý nájm , mozem mu napisat zručenie nájomnej zlmuvy z dovodu neplatenia nájmu a ako by som to mala napisat pomozne dakujem
    Samozrejme že môžeš. Treba pozrieť v zmluve podmienky vypovede či tam nie je nejaká výpovedná lehota.


    nájomca
    Jožko



    Vec
    Výpoved z nájmu

    V zmysle zmluvy o nájme článok .... vám dávam výpoveď z nájmu ku dňu ................ z dôvodu neplatenie zmluvne dohodnutého nájomného.
    Zároven žiadam o uhradenie nájomného za obdobie............... do .............pracovných dní odo dňa doručenia výpovede.
    S pozdravom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.