Zavrieť

Porady

audit 2003

roku 2004 dosla faktura za audit roka 2003

ktorého roku je to naklad
mala som tvorit rezervu na audit v r. 2003, vtedy platil este stary zakon DzP a rezervy neboli v tom zakone. ale uz platil novy zakon o ucte

help pls
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    a ked prisla faktura v r. 2004

    rok 2004 uz je jasny tvori sa rezerva ktoru v r. 05 ak pride faktura rozpustim do vynosov a zauctujem na sluzby audit

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinapo77
    roku 2004 dosla faktura za audit roka 2003

    ktorého roku je to naklad
    mala som tvorit rezervu na audit v r. 2003, vtedy platil este stary zakon DzP a rezervy neboli v tom zakone. ale uz platil novy zakon o ucte

    help pls
    Kedy boli vykonané služby? Ak v roku 2004 tak, je to náklad toho roku, ak v roku 2003, tak v roku 2004 je to nedaňový náklad.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Predpokladám, že keď išlo o audit roku 2003, bol uskutočnený v roku 2004. Mala si vytvoriť rezervu a v DP 2003 bola táto rezerva pripočítateľnou položkou. V roku 2004 si mala rezervu rozpustiť a v DP za rok 2004 bola odpočítateľnou položkou. Takto postupuješ aj pri opravných pol. nad rámec zákona o DP. Dnes už je táto rezerva riadnou nákladovou položkou.

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    dakujem
    takze som uvazovala spravne ak tato faktura v r. 2004 mi nemala ovplyvnit ZD za rok 2004 lebo teoreticky islo o naklad roka 2003

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Áno uvažovala si správne. skúsim pridať príklad:

    Rezerva vytvorená v roku 2003.......40 000,- Sk(prip.položka 2003)

    Fa za audit 2003 došlá v 2004.........45 000,- Sk(prip.položka 2004)

    Rozpustená rezerva na audit........40 000,- Sk(odpočít. položka 2004)

    Výsledný efekt na ZD v roku 2004 je: +45 000 -40 000 =+5 000,-Sk

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    A ak je to teraz aktuálne? Prišla fa. teraz v máji za audit za rok 2005. Bola tvorená rezerva, ale v malej výške. Rezerva sa rozpustí v tomto roku a ten rozdiel je daňovo uznaný v tomto roku alebo nie?

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Jozef I
    A ak je to teraz aktuálne? Prišla fa. teraz v máji za audit za rok 2005. Bola tvorená rezerva, ale v malej výške. Rezerva sa rozpustí v tomto roku a ten rozdiel je daňovo uznaný v tomto roku alebo nie?
    Áno, je daňovo uznaný rozdiel medzi tvorenou rezervou a skutočnou výškou došlej fa.

    Treba sa však zamyslieť nad rozdielom, či nejde pre firmu o významnú položku. Rezerva je preto rezerva, lebo nevieme jej presnú výšku, no náš odhad by mal odzrkadľovať aspom približnú výšku. Napr. porovnanie s fa za minulé roky, odpočty na meračoch.... Práve pre tento dôvod podliehajú rezervy inventarizácií a odôvodňuje sa ich tvorba ako aj suma na ktorú sa tvoria.
    Naposledy upravil účtovník 007 : 05.06.06 at 11:07

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.