Zavrieť

Porady

Účtovanie dlhodobého úveru

Dostali sme dlhodobý úver, peniaze sme nedostali na účet, ale boli preplatené dodávateľské faktúry. Prosím o pomoc pri zaúčtovaní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    042/321 - fa za DHM
    321/461A - čerpanie (interne podľa úverovej zmluvy + zmluvy o obstaraní DHM)
    O.K. ?
    562/461B - úroky podľa zmluvy
    562/461C - sankčné úroky
    461A/221 - splátka istiny
    461B/221 - splátka úrokov
    461C/221 - splátka sankčných
    Consultix Skor ako na 461 by som definoval AE na 562 z dovodu rozlisitelnosti danovo uznatelnych a neuznatelnych urokov.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... účtujem už dosť dlho, ale som ešte nikdy nemusel účtovať úroky/sankčné úroky/poplatky 56x/461x... asi preto, že tieto položky v prípade všetkých (mojich) doterajších dlhodobých úverov banky realizovali cez bežný bankový účet a nie cez úverový.
    Consultix Napr. v VUB som sa stretol s tym, ze na uverovom vypise boli polozky, ktore sa uctovali xxx/461 a nasledne sa ku dnu splatnosi uveru zinkasovali splatny zostatok uveroveho uctu z bezneho uctu 461/221.
    Ale mas pravdu, ze su dve rozne moznosti uctovania, podla toho, na zaklade coho uctujes...

    Účtovanie dlhodobého úveru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.