Zavrieť

Porady

Prerušenie podnikania v 2015 a podanie daňového priznania k dani z mot. vozidiel

Dobrý deň,
k 30.1.2015 som prerušila živnosť. Zároveň som oznámila Daňovému úradu ukončenie registrácie k dani z mot. vozidiel. Podávam daňové priznanie k dani z mot. vozidiel za rok 2015 v termíne do 1.2.2016, alebo som mala podať daňové priznanie už v roku 2015?
Komunikovala som ohľadne tohto problému aj s daňovým úradom, vtedy som pochopila, že podávam daňové priznanie až v tomto roku, aj keď ich odpovedel nie sú úplne jasné, ale zrazu som ostala na pochybám, či to nie je inak. Vie ma niekto usmerniť?
Ďakujem

Viedla som jednoduché účtovníctvo a v januári som používala auto na podnikanie, až prerušením živnosti bolo vyradené z obchodného majetku.
Naposledy upravil anakonda11 : 24.01.16 at 18:19
avalik dopln otazku na FS ajs odpovedou, tiez uved ci si viedla JU, danovu evidenciu alebo si za rok 2015 budes uplatnovat "pausalne vydavky"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Daňové priznanie pri prerušení podnikania je daňovník povinný podať po ukončení
    zdaňovacieho obdobia (ktorým je kalendárny rok), a to najneskôr do 31. januára a v tejto lehote pomernú časť dane aj zaplatiť.
    Zdroj:
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...ovinnosti1.pdf

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Podľa mńa podáš teraz DP k 1.2.2016 za obdobie 1.1.2015-31.1.2015. Alebo ak si nepoužívala auto na podnikanie v januári 2015 tak treba podať odhlásku k 31.12.2014 a to tiež do 1.2.2016. Vtedy danové priznanie nepodávaš.

    Prerušenie podnikania v 2015 a podanie daňového priznania k dani z mot. vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.