Zavrieť

Porady

Vrátenie pracovných pomôcok pri výstupe

Dobrý deň všetkým poraďákom,
konečne sa v našej firme začalo s vymáhaním nástrojov, ktoré si "fasujú" pracovníci výroby a pri výstupe ich nevrátia, lenže ako ich zaúčtovať? Stiahli by sme im to z miezd. mínus 548
335 a 343
alebo 335/602
343?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Diamant
    Dobrý deň všetkým poraďákom,
    konečne sa v našej firme začalo s vymáhaním nástrojov, ktoré si "fasujú" pracovníci výroby a pri výstupe ich nevrátia, lenže ako ich zaúčtovať? Stiahli by sme im to z miezd. mínus 548
    335 a 343
    alebo 335/602
    343?
    Nároky na náhradu od zamestnancov: 335/648

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Len tak bez súhlasu zamestnanca im to stiahnuť z mzdy nemôžeš. Skúšali ste to písomne vymáhať od zamestnanca? Podľa mňa sa jedná o krádež, ktorú by som vymáhal až vtedy, pokiaľ by som vedel presne, kto je zodpovedný za "zmiznutie" pracovných nástrojov. :p

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pracovné prostriedky Vám zamestnanec prevzal na protipodpis ? Ak áno , a pri odchode tie predmety neodovzdal tak je dôvod na náhradu škody . Ale , nemôžete len tak svojvoľne im to stiahnúť z výplaty .Treba zachovať určitý postup a potom nastupuje zrážka zo mzdy.

    Ak sa nejednalo o osobné prevzatie PP a bola by tam spoločná hmotná zodpovednosť .....tak súvisí s inventariáziou s následnou náhradou škody od zamestnancov .
    Ale najskôr ide oznámenie resp. protokol o neodovzdaní PP a súhlas s ich náhradou zamestnanca a dohoda o splatení vzniklej škody ....
    Naposledy upravil Zita5 : 05.06.06 at 10:45

    Diamant je offline (nepripojený) Diamant

    Adka Diamant
    Oni podpisujú kartu zamestnanca a vtedy sú predsa poučení, že všetko čo je na karte sa musí pri výstupe vrátiť, takže to vedia.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    A neviete mi poradiť, nemusím z takejto zrážky odviesť aj DPH ?

    Povedzme, že zamestnanec mi nevrátil prac. výstroj v hodnote 500 Sk.
    Ja zaúčtujem :
    420,20 Sk 335/648
    79,80 Sk 335/343

    Som povinná odviesť DPH na výstupe ?

    Ak áno z akých zrážok som povinná odviesť DPH ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Yvvetta
    A neviete mi poradiť, nemusím z takejto zrážky odviesť aj DPH ?

    Povedzme, že zamestnanec mi nevrátil prac. výstroj v hodnote 500 Sk.
    Ja zaúčtujem :
    420,20 Sk 335/648
    79,80 Sk 335/343

    Som povinná odviesť DPH na výstupe ?

    Ak áno z akých zrážok som povinná odviesť DPH ?
    Nie, nie si povinná zaplatiť dph.Je to náhrada škody, tieto sa nezdaňujú.
    Naposledy upravil Tweety : 05.06.06 at 10:44

    Diamant je offline (nepripojený) Diamant

    Adka Diamant
    Áno, pre firmu to je vlastne náhrada, on si predsa nevzal tie predmety do svojho vlastníctva, len nimi vykonával pracovnú činnosť a nevrátil ich. Takže si myslím, že to s tou kartou zamestnanca nie je zlé a že mu to môžem pokojne stahnuť zo mzdy

    Diamant je offline (nepripojený) Diamant

    Adka Diamant
    Ešte k tým veciam, čo ak sú to montérky a pracovná obuv? To je dosť nehygienické vracať. Nemáte s tým skúsenosti?

    kuky969 je offline (nepripojený) kuky969

    kuky969
    Ahojte
    rád by som sa opýtal ,ak v čase trvania PN sa mi ukončil pracovny pomer na dobu určitu , moj zamestnavateľ je 300 km z miesta mojho pobytu na PN ako mu mozem vratit vsetky pracovne pomocky ( notebook a podobne)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kuky969 Pozri príspevok
    Ahojte
    rád by som sa opýtal ,ak v čase trvania PN sa mi ukončil pracovny pomer na dobu určitu , moj zamestnavateľ je 300 km z miesta mojho pobytu na PN ako mu mozem vratit vsetky pracovne pomocky ( notebook a podobne)
    Skús sa s ním kontaktovať, záleží na dohode.

    kuky969 je offline (nepripojený) kuky969

    kuky969
    Tweety
    dik ...takze neupravuje to asi ziadny zakon...??? ...nemoze napr.poslednu vyplatu podmienovat vratenim pomocok ...??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.