Zavrieť

Porady

Pôžička konateľovi a predaj sro

Na účte 355 máme zaúčtovanú pôžičku konateľovi-jedinému spoločníkovi cca 9000 €. začiatkom januára však spoločník firmu predal, už je aj prepísaná v orsr. Čo s touto pôžičkou??V podstate ide o fiktívnu pôžičku, nakoľko som na 355-ku účtovala konateľove výbery z bankomatu, aby nebola vysoká pokladňa. Peniaze teda nikdy vrátené nebudú. Chcem sa spýtať, tento konateľov záväzok prejde na nastávajúceho konateľa? Alebo zostane ako záväzok starému konateľovi- teraz už fyzickej osobe, ktorá s firmou už nemá nič spoločné??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak sro ma pohladavku voci byvalemu spolocnikovi/konatelovi, jemu zavazok zanikne ked ho splati ... kludne to moze zajst az do exekucie
    nie je to pozicka noveho konatela a teda zavazok nanho neprechadza, naopak, musi z titulu svojej funkcie sledovat splatnost pozicky a domahat sa jej splatenia
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    julia28 Ďakujem, aj som si myslela , že to takto bude..a ak by sa teda 355-ka vyrovnala vkladom do pokladne, samozrejme len papierovo, lebo konateľ tie peniaze, ktoré vyberal z účtu, samozrejme už nemá, bol by vysoký stav v pokladni cca 9000 €. A keďže je sro už predaná a prepísaná, je v tom nejaký problém, že je taká vysoká?
    Dáša_ a samozrejme tu vyskočí druhá otázka - môže konateľ vložiť v hotovosti 9 tisíc do pokladne?
    julia28 Aha jasné, zle som sa vyjadrila.. ale tých 9000 máme rozčlenených na viac pôžičiek , máme 3 zmluvy o pôžičke z rôznych období v roku..3000+3000+3000..takže takto by to aj vkladal, keďže sa nejedná o 1 doklad..nič to však nemení na veci, že by bola veľká pokladňa a neviem čo s ňou pri tom predaji :-(
    avalik julia28, spoločnosť sa predávala s určitým majetkom, za určitú cenu ... ty myslíš, že nový spoločník a konateľ pristúpi na to, že dodatočne mu niekto vyrobí sekeru 9000 €? Že podpíše, že prevzal o 9000 € viac?
    Dáša_ odovzdať novému majiteľovi nie je tam napríklad nevyplatený zisk? nejaké nezaplatené služby konateľovi? nezaplatené esťáky z minulého roka.... Odmena konatelovi a zodvodovať....
    Soňa K Nemôže, tiež si nemyslím, že by nový spoločník súhlasil s fiktívnymi príjmami do pokladne. Zrejme pri odkúpení obchodného podielu nevedel o všetkých záväzkoch a pohľadávkach.
      zbaliť

    Pôžička konateľovi a predaj sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.