Zavrieť

Porady

nadobudnutie z EU bez faktúry - ako správne zaúčťovať?

ahojte, prosím o radu ohľadne zaúčtovania - v 11/2015 sme dostali tovar z EU, zatiaľ nemám faktúru a ani mi do termínu DPH nepríde.
Zdaním si tovar - odvediem DPH na výstupe a nebudem si nárokovať keďže nemám faktúru. Neviem ale ako dostanem sumu DPH do účtovníctva.
Dodacie listy som si dala 501/326, ale ako naúčtovať DPH aby mi sedel konečný stav 343 s danovym priznaním?
Naposledy upravil wiktoria : 23.01.16 at 13:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sona123 je offline (nepripojený) sona123

    sona123
    myslim, že Ti tam vznikne pohľadávka voči dodávateľovi, ktorú potom odúčtuješ keď si budeš DPH nárokovať keď dôjde faktúra
    či??? čo na to skúsenejší odborníci???
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wiktoria ďakujem, a čo v prípade že mi faktúru nepošlú? čo s tou pohľadávkou? budem ju do premlčania evidovať ako pohľadávku?
    wiktoria prosíím, neviete mi nikto s týmto poradiť? netuším ako to mám pri závierke zaúčtovať a vykazovať
    Soňa K Ja účtujem v takomto prípade na analytiku 378, keď príde faktúra, preúčtuješ DPH na vstupe na 343/anal./378/anal. Prečo by Ti nemali poslať faktúru, veď budú chcieť, aby ste im zaplatili za dodávku.
    wiktoria no to je pravda, ale tovar došiel a majitelia sa už viac ako 6 mesiacov dohadujú na cene
    ale veľmi pekne ďakujem za radu aspoň trocha sa pohnem
      zbaliť

    nadobudnutie z EU bez faktúry - ako správne zaúčťovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.