Zavrieť

Porady

Kto moze zadat o danovy bonus

Manžel bude od 1.2. nezamestnany, musim ja/manželka/požiadaťo dań.bonus na deti u môjho zamestnavatela?doteraz ho poberal manžel
Naposledy upravil ivka70 : 23.01.16 at 17:43
veronikasad pracuješ, alebo si na materskej alebo rodičovskej dovolenke ?
tima761 som v trvalom pracovnom pomere
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak chceš poberať DB u svojho zamestnávatela, uvedieš zmenu vo vyhlásení k zdaňovaniu príjmov s dátumom zmeny + predložíš rodné listy detí. Ak ide o dieťa po skončení povinnej školskej dochádzky, treba predložiť aj potvrdenie o návšteve školy.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tima761 aha,´dakujem za radu a ešte sa spytam,je na to nejake špec.tlačivo?prip. kto mi da to tlačivo a dokedy ho mam odovzdať mzdovej?
    veronikasad Podpisovala si ho u zamestnávatela pri vzniku prac.pomeru, ak si uplatňuješ mesačnú nezd.časť základu dane. Do 31.1.sa každoročne podpisuje na ďalší kal.rok. Informuj sa u mzdárky.
    tima761 aha,tak tento rok som nič zatial nepodpisovala,tak hned v pondelok jej zavolam,ze budem mat tento rok zmenu,podpisem papier a v marc. vyplate uz budem mat dan bonus na deti a?
    veronikasad ano
    tima761 velmi pekne dakujem za radu:-)
    veronikasad Pozor na príp. PN-ku, ak v danom mesiaci budeš mať hrubú mzdu nižšiu ako 1/2 min.mzdy (202,50€) DB ti za tento mesiac nevyplatia. O doplatenie môžeš potom požiadať v RZD, ak ročný príjem dosiahne aspoň 6-násobok min.mzdy
    tima761 aha,tak to si musim zapamätat keby nahodou v niekt.mesiaci nieco take hrozilo:-(čo dufam,že nenastane:-)v´daka
    Tweety O nič neprídeš, ak budeš mať spomínaný min. príjem na vznik nároku. dostaneš , resp, uplatníš si ho dodatočne
    tima761 aha no v podstate hej,v´daka
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    1.môžeš prostredníctvom vyhlásenia požiadať u zamestnávateľa, aby Ti uplatňoval DB od 1.2.2016 - doložíš RL ak sú deti staršie ako 16 rokov tak aj potvrdenia o návšteve školy
    2.ak si si istá, že Tvoj príjem bude v roku 2016 min. 2430 tak potom si môžeš aj uplatniť celoročný DB naraz prostredníctvom RZD, alebo podaním daň. priznania.
    V dnešných istých časoch je asi lepší ten bod 1, lebo nárok na mesačný DB Ti vzniká
    pri hr. mzde 202,5 a ak by Ti nevznikol nárok na celoročný DB tak ten vyplatený Ti ostáva.

    Kto moze zadat o danovy bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.