Zavrieť

Porady

predaj auta, obrat

SZCO zapísaná v OR predáva auto, o ktorom doteraz účtovala, ešte nie je odpísané. účtuje v podvojnom účtovníctve. hlavnou činnosťou podnikania SZCO je poskytovanie služieb prostredníctvom daného auta. Započítava sa predaj takéhoto majetku do obratu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    ide o prilezistostny predaj majetku takze nie nezahrna sa do obratu na povinnu registraciu k DPH


    Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzulienka11 dakujem za odpoved, myslela som na tento §, ale nebola som si istá.... ale úctujem to riadne na výnosový účet 641, vsak?
    Sarlotka ano spravne
    Sarlotka este toto sa ti môže hodiť, ale to ty isto vies priklad č.2
    https://podpora.financnasprava.sk/29...%A1cii-majetku
    zuzulienka11 vdaka za link, urcite to vyuzijem, ak by som si nevedela rady s konkretnym prípadom tak sa ozvem....
      zbaliť
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    nechcem vytvárať zase novú otázku, moja je podobná... SZČO platca DPH /JÚ/ide predať firemné odpísané auto za 1000,-EUR, vystaví normálne VF a nahodí na sumu 1000,-EUR aj 20% DPH?? je tak???....ďakujem...
    Dav áno
    Ingrid Ondruskova ´ďakujem veľmo pjekne.......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.