Zavrieť

Porady

Vyradenie automobilu v JÚ

Prosím o radu, či sa dá vôbec vyradiť automobil z účtovníctva len na základe toho, že sa FO rozhodla ho nepoužívať, vyradila by ho z majetku a nič by o ňom neúčtovala, ale ešte by nebolo prepísané na polícii. To asi nejde keď je na IČO, že? Chcela som totiž ušetriť na cestnej dani za r.2015, keďže sa o aute v r.2015 neúčtovalo, ale prepis v dokladoch z IČa na RČ nastal až v novembri 2015, tak neviem či sa dani do novembra nevyhnem, alebo máte nejaký nápad? Ďakujem
Z DU mi dnes odpísali v podstate to, že MV nesmie byť v evidencii ak zaň nechcem platiť daň, tak preto potrebujem radu, na základe čoho ho môžem vyradiť z evidencie, či keď si zmyslím, alebo iba prepisom v dokladoch (viem že nenastane zmena majiteľa, lebo je to tá istá osoba len sa zmení ičo na rč)

Druhá odpoveď z DÚ, keby chcel niekto vedieť:
"vyradenie vozidla z obchodného majetku a jeho preradenie do osobného vlastníctva (fyzickej osoby) nie je podmienené prepisom držiteľa vozidla v technickom preukaze na identifikačné údaje fyzickej osoby občana (na rodné číslo). Pre daňové účely tento prepis nie je potrebný."
Táto odpoveď mi už prišla neskoro a 70% úradníkov v BB aj u nás na to malo presne opačnú odpoveď, ale túto mám písomne, akurát že už mi je nanič.
Naposledy upravil Kety Alfa : 03.02.16 at 07:54 Dôvod: odpoveď z DÚ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Je mi ľúto, že Ti táto odpoveď prišla neskoro ak by si si prezrela na porade príspevky min. od Valiky - avalik tak by si tam toto našla možno aj začiatkom januára a písali o tom aj ďalší

    Vyradenie automobilu v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.