Zavrieť

Porady

Vznik daňovej povinnosti DZMV - auto z AAA

Automobil je kúpený dňa 28.11.2015, prepis na DI je 10.12.2015. Predchádzajúci majiteľ v TP je AAA auto. Kedy vzniká za toto vozidlo daňová povinnosť?
Keď sa kúpi od podnikateľa tak až v 1/2016, keď od nepodnikateľa 11/2015. A firma AAA auto je daňovník, ale za autá, ktoré predáva neplatí DZMV. Tak si myslím, že DP mi vznikla 01.11.2015. Je to správne? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    posuvam otazku nevie prosím niekto odpovedm tiez akurat riesim
    platia bazare za auta - tovary dzmv? su danovnikmi dzmv cize pri kupe auta z bazaru prepis napr. 5.2. vznika danova povinnost 1.2. alebo az 1.3. podľa § 8 ods. 5...
    Dakujem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka ja neplatím DzMV za vozidlá- tovar.. pri kontrole dani z príjmu pred 2 rokmi tety kontrolórky nič okolo toho nenamietali.. len sa spýtali, či používame len to jedno vozidlo, za ktoré sa podávalo DP, skontrolovali a to bolo všetko..
    Sarlotka dakujem, ked problem je ten ze ani neviem zistit kto bol v technicaku ako drzitel pred tymto danovnikom... cely proces bol rieseny bazarom a sro si prisla len pre prepisane auto.. v zmluve je ako dodavatel uvedeny bazar
    marions Už som zistila: keď bol v techničáku bazár, tak auto na podnikanie nevyužíval, mal ho na účely ďalšieho predaja, teda nebola zaň zaplatená DZMV, preto sa musí zaplatiť DZMV od začiatku mesiaca, kedy sa začala používať na podnikanie.
      zbaliť

    Vznik daňovej povinnosti DZMV - auto z AAA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.