Zavrieť

Porady

Vážená nákupná cena - výpočet

Ako sa vlastne vypočítava VNC ? Na nete je viac výpočtov a neviem, kedy sa ktorý používa.

1. uvedený aj na stránke Stormware.cz (Pohoda):

VNC = (hodnota zásob na skl. + poslední přírůstek v Kč) / (množství zásob na skl. + přírůstek posledního množství)

t.j. počíta aj s ubytkami na sklade

2. inde uvádzané (aj tu na Porade) je vzorec, ktorý nepočíta s úbytkami, iba prírastky na sklade. Tento výpočet sa mi ale zdá nepresný, kedy sa používa ?
Naposledy upravil TaraNoelle : 25.01.16 at 10:05 Dôvod: preklep
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    IT konzultant :) stefantothml
    Dobry den,

    system ocenenia vazenej nakupnej ceny spociva v tom, ze sa neustale z aktualnych pohybov robi aritmeticky priemer na zasobe. To znamena, ze pokial naskladnite 1ks za 10e, 2ks za 20e a treti ks za 30e, vazena nakupna cena je 20e(60e/3). Vacsia vaha VNC je na karte, ktora ma najvacsie mnozstvo na prijime. Dolezite ja taktiez povedat, ze vazena nakupna cena sa pocita vyhradne z prijimov a NIKDY NIE z vydajov! Taktiez je pravidlo, ze sa pocita nekorektne, pokial idete do minusov v aktualnom realnom case, vtedy je vazena nakupna cena pocitana jednoducho zle a vychadza s hodnotou 0. Taktiez plati pravidlo, ze aktualna VNC sa pocita vzdy od stavu zasob 0 nanovo, teda pokial mate stav zasob 1, nepocita sa od stavu zasob 1 ale historia sa berie odvtedy, odkedy mate stav zasob 0. Rovnaky princip je v pohode CZ ako aj SK.
    TaraNoelle Ďakujem za zrozumiteľný popis.

    Vážená nákupná cena - výpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.