Zavrieť

Porady

Presun pôžičky z účtu 365 na 479, predaj sro a znenie zmluvy o pôžičke

Konateľ sa rozhodol od 1.1. 2016 svoju spoločnosť ponúknuť na predaj. Na účte 365 je zostatok cca 1000 €, ktorý som k 31.12. 2015 preúčtovala na 479. Ako mám formulovať znenie zmluvy o dlhodobej pôžičke, keďže reálny presun hotovosti nenastane (v minulosti keď ako FO-občan požičiaval firme, vždy vložil peniaze na BU)?
A ako má znieť časť o vrátení pôžičky, veď ak sa sro predá, tak celá suma pôžičky bude vrátená novému konateľovi, nie? Dať tam dátum napr. rok 2020? A nevadí, že všetky zmluvy o pôžičke znejú na súčasného konateľa, netreba to pri predaji ošetriť (ale netuším, ako)?
Ďakujem všetkým poraďákom za radu (aj čiastkovú) v tomto zaneprázdnenom období
Znenie zmluvy podla obč. zákonníka:
I. Výška pôžičky a*deň poskytnutia pôžičky
Veriteľ sa dňom podpísania tejto zmluvy (31.12.2015) zaväzuje dlžníkovi bez úroku požičať sumu:
xxx € (slovom: xxx eur)

II. Vrátenie pôžičky
Dlžník sa dňom podpísania tejto zmluvy zaväzuje predmetnú sumu vrátiť
najneskôr do 31.12.2020.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pôžičky predsa poskytovala konkrétna fyzická soba, nie konateľ ako funkcia.
    Pôžičky sú splatné tomu kto ich poskytol - veriteľ alebo ďalšej osobe ak veriteľ postúpil svoju pohľadávku voči spoločnosti inej osobe - či už fyzickej alebo právnickej.
    Sionel Dakujem Avalik, to znenie necham tak, ako som uviedla a konatel nech si riesi postupenie pohladavky po porade s pravnikom. Vdaka za upozornenie.

    Presun pôžičky z účtu 365 na 479, predaj sro a znenie zmluvy o pôžičke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.