Zavrieť

Porady

mlynček na mak

Mám skoro nový mlynček. Zrazu pri mletí maku sa mi nejako povolil, alebo, neviem čo. Proste neviem čo sa stalo. Neviem ho pritiahnuť.Neviem či tou matičkou na rúčke, či tým kolieskom pri kostre mlynčeka. Alebo mi to nemelie,alebo vytíska len takú mastnú kašu. Poradte mi, ako ho vycentrovať.
Ved mi tak parádne mlel.
Podotýkam, že nič nie je zlomené.
Ak mporadíte-pomôžete, budem vám veľmi podačná
3 komentárov     zbaliť
mareko Bolo by vodné pridať foto o aký mlynček sa jedná....
misoft - vraj vodné.... a stočné nepotrebuješ? (Viem že je to preklep, ale sranda musí byť, aj keby na chleba nebolo....)
mareko Tretí raz čítam tvoj komentár a stále nič ... až keď som mrkla na svoj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Medzi kľukou a telesom mlynčeka na mak je na hriadeli nasunutá oceľová pružina a kruhová podložka, na ktorú pôsobí tlak matice, ktorou sa nastavuje tlak na hriadeľ mlynčeka. Asi si stratila oceľovú pružinu, keď nevieš nastaviť prítlak maticou na hriadeli.
    zabenka ta pružina je tam, ajtaká tenká podložka. nevyzerá že by bolo ničo zlomené.
    Neviem čím sa uťahuje.Či tým kolečkom za tým telesom na mlynčeku, alebo matičkou na kluke, na konci.
    Neviem čo sa mohlo stať. Normálne som trocha pomlela a zrazu mi prestalo brať mak.
    Ked som trocha pokrutila, začalo mak nie mlieť, ale lisovať.
    Nakoniec som ho tak dopovolovala že sa už ani nedá mlieť.
    A aký som ho mala fajný-antikorový a mlel parádne

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skus ho rozobrat a znovu zlozit,ci nahodou nemas vnutri tu "vrtulku" naopak nasadenu. Mne sa to tiez raz stalo
    Ak nepomoze ani znovu-zlozenie,tak reklamuj. Ak je to cinsky vyrobok,je mozne,ze je vadny.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zabenka mlynček je český- antikorový-bol aj dosť drahý.som ho aj rozobrala,nevpadá žeb bol poškodený, len ho neviem dotiahnuť
    arizona Ak je to cesky vyrobca,tak im zavolaj,alebo napis mail,urcite poradia.
    viktorviktor možno bude skrivená struna, skús ju otočiť , natiahnuť, hlavne zrovnať kraje aby nezapierali do matky
    zabenka tak som spravila, dala som strunu druhou stranou a mlynček melie
    zabenka zajta to skúsim počítať a poradím sa výrobcu
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.