Zavrieť

Porady

Komu poslat ziadost pri ohlasovani drobnej stavby?

Komu treba poslať žiadosť o "rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia dotknutých orgánov, vyžadované podľa osobitných predpisov" pri ohlasovaní drobnej stavby?
Naposledy upravil ivka70 : 27.01.16 at 19:29
6 komentárov     zbaliť
misoft Ohlasovanie drobnej stavby predsa ohlasuješ stavebnému úradu. Ak je potrebné, prikladáš prípadné súhlasy ďalších dotknutých osôb (susedov), prípadne správcov sietí.
Mik148 Mňa zaujímajú už tie orgány, kam treba poslať žiadosť o stanoviská, vyjadrenia. Kto všetko to musí byť?
misoft Najviac informácií ti dá práve stavebný úrad.
Ak sa jedná o susedov - susedia musia dať písomný súhlas (ak treba), ak sa jedná o energetikov - rozvodný závod, pri plyne plynári, pri telekomunikáciach - pobočjka telekomunikačného úradu - ovšem ak sú potrebné. Nebudeš predsa potrebovať vyjadrenie energetikov, alebo plynárov, ak na blízku nebude nejaký silový kábel, vzdušné vedenie, plynovod. Uvažovať treba logicky.
Mik148 Čo im musím poslať spolu so žiadosťou? Ten jednoduchý nákres drobnej stavby?
misoft Tu to máš rozpísané...
http://www.nehnutelnosti.sk/drobna-stavba/
Mik148 Toto mám, mňa zaujíma konkrétne bod 7
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Dobry den,

    pod tym vyrazom "stanoviska, vyjadrenia a pod" sa mysli vzdy nejaky konkretny doklad na zaklade situacie a tie mozu byt rozne.

    Napr. pri byte to moze byt staticke posudenie, ked staviate na polnohospodarskej pode moze to byt rozhodnutie pozemkového uradu, v Bratislave napr. potrebujete aj digitalnu mapu a pod. Neda sa na to odpovedat vseobecne bud postupujete tak, ze podate oznamie a stavebny urad Vas vyzve na doplnenie, alebo sa pozriete na stranku obce pozriete si tlaciva a v prílohách budu pravdepodobne vymenovane tieto ine moznosti a mozno aj s kratkym popisom ako ich ziskat.

    Odtial sa mozete dozvediet co vsetko pravdepodobne potrebujete. Ale menej je niekedy viac a netrapil by som sa tym.

    Alebo napiste email na prislusny stav. urad s otázkou co mate vsetko dolozit ked staviate to a to...

    Komu poslat ziadost pri ohlasovani drobnej stavby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.