Zavrieť

Porady

Ako je to pri kupe legalneho tovaru z ciny, tak aby ho colnica nezlikvidovala?

...Ktory zakon to vymeriava alebo podobne? Hlavne ak chcem ten tovar predavat seriozne. Vdaka
Naposledy upravil ballin : 28.01.16 at 19:50 Dôvod: Upravil som otazku.
4 komentárov     zbaliť
arizona Predavat seriozne falzifikaty? To je ako prosm ta? Napr....http://www.etrend.sk/financie/nedajt...j-zdravie.html
ballin Zle som sa opytal pardon. Myslel som ze dost vela tovaru colnica znici pretoze je to falzifikat a porusovanie prava. Ja som chcel vediet ako zistim jtory je legalny.
buchač Výraz " seriózne " znamená v tomto ponímaní čo ?

Odpoviem Ti sám a na vlastnom príklade. Zákon nemá význam dávať...alebo aj hej, no zároveň by som priložil aj Trestný zákon.

Kupujem veci pre svoje hobby z Číny.
Cena na stránke čínskeho predajcu je (napríklad) 5€.
Tovar z Číny mi príde zadarmo.
Cena na stránke slovenského predajcu je za ten istý tovar (napríklad) 25€.
Tovar zo Slovenska na Slovensko je spoplatňovaný podľa tarify.

Koľko %%% pridrbneš na tie fejky ?...teda, ak prejdú cez colnicu.

Otázka znie aj inak.
Si myslíš, že položíš na kolená tie veľké predajne, ktoré majú pod palcom naturalizovaní číňania ?
Zabudni.
duves Najnovšie sa fejky na colnici zadržia a znehodnotia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Legálny tovar nemá dôvod colnica zlikvidovať. Ale to čo je legálne v Číne, nemusí byť legálne u nás. Napr. fakes. Colnica likviduje len tovar, ktlrý nie je legálne dovážať do EÚ.

    Prečo opakovane otváraš témy s tou istou otázkou? Ak sa ti odpovede na ten istý problém nepáčia, otvorením ďalšej témy s tým istým významom len s mierne preformulovanou otázkou na podstate nič nezmení. Mal by si si naštudovať pravidlá Porada.sk.

    ZÁVER: PREDAJ FAKE-OV NEMOŽNO OZNAČIŤ ZA LEGÁLNY TOVAR. ICH DOVOZ DO EÚ JE NELEGÁLNY A AK TAK KONÁŠ S ÚMYSLOM TIETO ĎALEJ PREDÁVAŤ, TAK AJ TRESTNÝ. COLNÍCI TI TAKÝ TOVAR DO EÚ NEVPUSTIA. ZHABÚ HO A DAJÚ NA ZNIČENIE. A TEBA BUDE KRIMINÁLNY ÚRAD FINANČNEJ SPRÁVY TRESTNE STÍHAŤ. UNIKNUTIE TOVARU COLNÉMU DOHĽADU HO LEGÁLNYM PRE ÚČELY ĎALŠIEHO PREDAJA NEROBÍ.
    Naposledy upravil profesional : 30.01.16 at 09:16

    Ako je to pri kupe legalneho tovaru z ciny, tak aby ho colnica nezlikvidovala?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.